Mutfağımızdaki 10 Doğal İlaçMutfağımızdaki 10 Doğal İlaç -inanankalpler.net

Mutfağımızdaki harika gıda kaynaklarının hepsi mükemmel birer ilaçtır.

Gerçek şu ki, doğal ürünler doğada bulunan maddelerden elde edilir. Ev ilaçları şifa ve sağlık artırıcı özellikler sunar. Hem iç hem de dış kullanım için idealdir.
Kızarıklıklardan küçük enfeksiyonlara kadar, şu anda mutfağınızda büyük olasılıkla oturmuş olan doğal tedaviler vardır.

Mutfaklarımızdaki doğal ilaçlar nelerdir? Hangi hastalık için hangi gıda kullanılır?

1. Enfeksiyonlar İçin Zerdeçal

Hindistan’da zerdeçal, enfeksiyonlarla başa çıkma ve yaraları iyileştirme yeteneği nedeniyle doğal bir tıbbi hatıra olarak ün kazandı. Zerdeçaldaki Curcumin, antienflamatuar özelliklerin yanı sıra, iyileşmeyi hızlandıran ve vücudu istenmeyen toksinlerden temizleyen antioksidanlar içerir. Zerdeçal tüketmek, bağışıklık, sindirim ve kolesterol sağlığını da içeren bir dizi sağlık sorununa yardımcı olurken, aynı zamanda bir kaç isim için artrit ve mide ülserlerini de hafifletir.

2. Mide Ekşimesi İçin Elmalar

Reflü yağlı sığır eti, soda ve kızartılmış yiyecekler gibi yiyeceklerle tetiklenir. Elma reflünün önlenmesinde size yardımcı olacatır. Elma, çözülebilir lif, mide asitini emmede harika bir iş yapan pektini içerir. Ayrıca tartarik ve malik, mideden çıkan tüm meyve sularını önleyen iki asit içerirler.

3. Hıçkırık İçin Şeker

Bir çay kaşığı şeker alın ve dilin altına koyun. Bu mide kontrol eden vagus sinirini yaratacaktır. Hıçkırmayı kesene kadar şekerinizi dilinizin altında tutun. Hıçkırık boğazına daha fazla his vermek için gittiğinde şekeri yutabilirsiniz.

4. Kabızlık İçin Kuru Erik

Kurutulmuş erik, yüksek miktarlarda çözünmez lif içerir. Suda çözünmediği için midede bulunan atıklara katkı sağlar. Sonuç olarak, atık sindirim sistemi tarafından ortadan kaldırılabilir. D

5. Kabarık Gözler İçin Salatalık

Salatalık, yüksek su içeriğine sahiptir. Dilimlenip göz altına konulduğunda, kan damarlarının daralmasıyla sonuçlanır ve iltihabı azaltır. Taze görünen gözlere sahip olmak için gözleri en az 10 dakika mükemmel şekilde kapatan dilimlenmiş salatalıkları tutun.

6. Kuru Cilt İçin Deniz Tuzu

Daha kalın taneli deniz tuzu iyi bir exfoliator. Kuru cildin çıkarılmasında en iyi sonucu verir. Bir bardak deniz tuzu için yarım fincan masaj yağı ekleyin. Karışımın kıvamı ıslak kum gibi olmalıdır.

7. Egzama İçin Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesi, fitokimyasalları nedeniyle iltihaplı cildi yatıştırır. Bu fitokimyasallar antioksidan özelliklere sahiptir. 1/3 fincan yulaf ezmesi alın ve ince toz haline getirin. Tozu banyonuza ekleyin ve iyice karıştırın. Ayrıca etkilenen cilde uygulanan bir macun da yapabilirsiniz. En az 10 dakika boyunca bunu yapın.

8. PMS İçin Kalsiyum Bakımından Zengin Gıdalar

Kadınların, PMS’leri olduğunda kanda düşük miktarda kalsiyum olma eğiliminde oldukları gözlenmiştir. Günlük yetişkinler tarafından en az 1.000 miligram kalsiyum tüketilmesi önerilir. Badem, sardalye ve yapraklı yeşillikler büyük kalsiyum kaynaklarıdır.

9. İdrar Yolu Sağlığı İçin Kızılcık

Bu meyveler, bakterilere karşı en iyi şekilde çalışan proantosiyanidinlere sahiptir. Bunlar arasında E. coli var. Her gün kızılcık suyundan en az iki bardak içilmelidir.

10. Menstrual Kramplar İçin Zencefil

Zencefil kanı akıtarak tutar ve iltihap oluşumunu azaltır, uterus dahil. Bu zamanlarda daha rahat olmanız için bir bardak zencefil çayı hazırlayın.

Tavsiye makaleler…

Diş Eti Kanamaları İçin Ev Yapımı İlaçlar

Hıçkırık Neden Olur ? Doğal Çareleri Nelerdir?

Topuk Ağrısı İçin Doğal Çözümler

Kolesterolü Düşüren 5 Mükemmel İçecek

Anemi İle Mücadele İçin En İyi 10 Gıda

Baskılanmış Sinir İçin Doğal Tedaviler

Hazımsızlık – Dispepsi İçin Doğal Tedavi Önerileri

Demir Eksikliği Tedavisine Destek Olan Bitkisel Çaylar

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir