Yeşil Kahve Nedir, Yeşil Kahvenin Faydaları Nelerdir?

Yeşil Kahve Nedir, Yeşil Kahvenin Faydaları - inanankalpler.net

Yeşil kahve son yıllarda en popüler kilo verme yaklaşımlarından biri olup, uygun yeme ve egzersiz ile birlikte kilo vermeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Peki, yeşil kahve hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, makaleyi okumaya devam edin.

Yeşil Kahvenin Faydaları, Yeşil Kahvenin Hazırlanması, Yeşil Kahvenin Sağlık İçin Yararları

Yeşil Kahve Nedir?

Yeşil kahve, normal kahve gibi aynı bitkiden gelir. Yeşil kahve, kökboyasıgiller (Rubiaceae) ailesinden olup Coffea cinsinden 5 metreye kadar boylanabilen bir ağaçtır. Çekirdekleri normal kahve gibi kavrulma işleminden geçmediği için, faydalı etkilerini kaybetmez. Bu sayede içeriğindeki antioksidan maddeleri kaybetmez. Daha az kafein içerir.

Yeşil Kahve Nasıl Kullanılır?

Yeşil kahve çekirdekleri de normal kahve çekirdekleri gibi öğütülerek toz haline getirilerek kullanılır.

Bir bardak sıcak suya eklediğinizde anında hazırlanan ve hazır kahve gibi tüketebileceğiniz bir üründür.

Yeşil Kahveyi Nerede Bulabilirim?

Yeşil kahve baharatçılar  (aktarlarda) ve internet satış sitelerinde satılmaktadır.

Yeşil Kahvenin Kilo Vermeye Yararı:

Yeşil kahve, normal kahve gibi hemen hemen aynı yararları sağlarken, kilo kaybını teşvik ettiği bilinmektedir.
adece metabolizmayı hızlandırdığı bilinen kafein içeriği yüzünden değil.

Klorojenik asit olarak bilinen çok önemli bir antioksidan madde içerir. Bu da kilo vermede yardımcı olduğuna inanılan kimyasaldır. Kahve çekirdeklerinde doğal olarak bulunurken, çoğu kavurma işlemi sırasında yok olur. Ve yeşil kahve kavrulmadığı için, bütünüyle kahve çekirdeği içinde bol miktarda bulunan ve ağırlık azaltıcı kimyasal bileşimi korur.

Bilim adamlarına göre, kilo kaybı için klorojenik asidi etkili kılan, vücudun karbonhidratları absorbe etme yeteneğini azaltan olgudur. Pek çok insan karbonhidratları istenmeyen kilo vermemek için suçluyorlar çünkü sonuçta karbonhidratlar sadece şekerler ve şekerlerin kalori ile dolu olduğu sır değil.

Yeşil kahve de kafein mevcut. Bir uyarıcı olan kafein metabolizmayı hızlandırabilir, böylece fazla kalorinin daha verimli yanmasını sağlar.

Yeşil Kahvenin Sağlık İçin Faydaları Nelerdir?

Kilo kaybı yararları dışında, yeşil kahvenin sağlık içinde yararları vardır. Bu sadece zayıflamak isteyenlerin sağlıklarını için mükemmel etkilere sahiptir.

Kan Şekerini Düzenler.

Yeşil kahvede klorojenik asit karbonhidrat emilimini yavaşlatabildiğinden, yüksek kan şekeri seviyelerini kontrolde tutması gereken diyabet hastaları için yararlı olabilir.

Kalp Ve Beyin Sağlığını Korur.

Yeşil kahve, normal kahve gibi antioksidan maddeler içerir ve bu antioksidanlara sahip olduğu için bazı kanser türlerine, kalp hastalıklarına, artrit hastalığına karşı koruma sağlar. Kan dolaşımındaki glikoz düzeylerini kontrol eder. Hücreleri yeniler.
Alzheimer ve diğer birçok beyin rahatsızlığına karşı koruma sağlar. Unutkanlığa iyi gelir.

Yaşlanmayı Geciktirir.

Yeşil kahvede bol miktarda bulunan antioksidanların, sadece cildi değil, eklemleri ve daha da önemlisi beyni de kapsayabilen yaşlanma sürecini yavaşlattığı bilinmektedir.

Kanser Riskini Azaltır.

Yeşil kahve içerdiğ güçlü antioksidanlar, bilimsel araştırmalara dayanarak, ölümcül kanserin önleyebildiği bildirilmiştir.

Enerji Verir.

Aynen normal kahve gibi, yeşil kahve de kişinin enerjisini artırma yeteneğinden dolayı hayranlık uyandırıyor. Yeşil kahve iyi bilinen bir uyarıcı kimyasal olan kafein içerir.

Kolesterolü Dengeler.

Kötü kolesterol olarak bilinen ‘düşük yoğunluklu lipoprotein’ birçok kardiyovasküler hastalığa sebep olur. Kötü kolesterolü düşürerek birçok rahatsızlığın ortaya çıkmasını engeller.

Tansiyonu Düzenler.

Yeşil kahve kan dolaşımını düzenlediği için tansiyonu düşürür. Yüksek tansiyon rahatsızlığı, felç, böbrek yetmezliği, kalp yetmezliği gibi çeşitli hastalıklara neden olabilir. Kan dolaşımını düzenleyerek bu hastalıkların oluşmasını engeller.

Yeşil Kahve İle İlgili Tavsiye Makaleler…

Yeşil Kahve Çayı Nedir

Yeşil Kahvenin Zayıflamadaki Etkisi

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir