Kolesterolü Düşüren 5 Mükemmel İçecekKolesterolü Düşüren 5 Mükemmel İçecek - inanankalpler.net

Kolesterol vücudunuzun düzgün çalışması için belirli miktarlarda ihtiyaç duyduğu bir lipittir. Yüksek seviyelerde kötü kolesterol ve total kolesterol, inme ve kalp hastalığı riskinizi artırabilir.

Doğru uygulanan diyet kolesterol seviyelerini düşürmede önemli bir rol oynar. Kolesterolü düşürmeye yardımcı olabilecek belirli içeceklerin diyetinize eklenmesi faydalı olabilir.

Kolesterolü Düşürmeye Yardımcı Doğal İçecekler Nelerdir? Kolesterolü Düşürmek İçin İçecekler

1- Zencefil Çayı

Zencefil, ishal ve mide bulantısı gibi sağlık sorunlarının tedavisinde yıllarca tıbbi olarak kullanılmaktadır.
Yapılan araştırmalar, Zencefil çayının kolesterolü düşürmede ve aterosklerozun önlenmesinde yardımcı olabileceğini göstermektedir . Günde 4 gramdan fazla zencefil tüketmemesi tavsiye edilir.

2- Üzüm Suyu

Üzüm suyu, kolesterol seviyesinin düşürülmesine yardımcı olmaktadır. Üzüm, LDL kolesterol seviyesinin düşmesine ve kandaki HDL kolesterol seviyesinin iyileştirilmesine yardımcı olan beslenmeyi içerir.

Kadınlar için günlük 200 ml – 400 ml üzüm suyu tüketilmesi tavsiye edilir. Üzüm suyunu içerken % 100 üzüm suyu içmelisiniz. Üzüm suyu, LDL kolesterol seviyesini düşürürken, antioksidanlar gibi başka faydalar da sağlayabilir.

3- Dut, Böğürtlen Ve Ahududu Suyu

Bu küçük kırmızı küçük meyveler, kandaki kolesterol düzeylerini azaltmada yardımcı olur, ancak bazıları diğerlerinden daha etkilidir.
Araştırmacılar taze meyvelerin LDL kolesterolü önemli ölçüde azalttığını bildirdiler. Böğürtlen en etkili, sonra sırasıyla kırmızı ahududu, yaban mersini ve çilektir.
Ancak bu meyvelerin suyunu düzenli olarak içmek çok daha faydalıdır.

4- Yeşil Çay

Kilo vermek haricinde Yeşil çay içmenin yararlarından biri kolesterol seviyesini düşürmektir. Ayrıca, yeşil çay içenler kanser ve kalp hastalıkları risklerini azaltmak için faydalar elde edebilirler.

Yeşil çay polifenoller adı verilen en yüksek antioksidan seviyelerine sahiptir. Yapılan çeşitli çalışmalar yeşil çayın total kolesterol düzeyleri ve LDL kolesterolü düşürebilir olduğunu göstermiştir.

Ayrıca, arterlerden kötü kolesterolü ortadan kaldıran HDL kolesterol seviyelerini artırır. Araştırmacılar yeşil çayın polifenollerinin bağırsaklardaki kolesterol emilimini engellediğine ve vücuttan atılımını artırabileceğinde belirtiyorlar.

5- Kiraz Suyu

Kiraz, kolesterol seviyelerini düşürmek de dahil olmak üzere birçok fayda sağlayabilen antioksidanlarla doldurulur.
Antosiyaninler güçlü antioksidan ve anti-enflamatuar özelliklere sahiptir ve kirazlar bu güçlü kırmızı pigmentin en yüksek seviyesini içerir, böylece en güçlü iyileşme potansiyeline sahiptir.
Kardiyovasküler hastalık artmış düşük dansiteli lipoprotein (LDL) kolesterol düzeylerinin bir sonucu olarak ortaya çıkar. Kirazlar, trigliserit ve kolesterol seviyelerini düşürerek kardiyovasküler hastalıkları önleyebilir.

Tansiyonu Düşürmeye Yardımcı Gıdalar

Pancar Suyu İçmek İçin 8 Neden

Diyetinize Eklemeniz Gereken 11 Sağlıklı Tohum

Likopen Nedir – Likopen Hangi Besinlerde Bulunur

2 Yorum

  1. Ömer Faruk 8 Nisan 2018 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 8 Nisan 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir