Potasyum Zengini 6 Doğal İçecekPotasyum Zengini 6 İçecek - inanankalpler.net

Vücudun sıvı dengesini ve sağlıklı kalp işlevini sürdürmesi için potasyum önemlidir.  Ayrıca, potasyum kan basıncını, kas kasılmasını ve sağlıklı kemiklerin korunmasında rol oynar.

Yetişkin kadınlar ve erkekler için her gün en az 4700 miligram  potasyum alması gerekir.

Potasyum oranı yüksek içeceklerin diyete  dahil edilmesi günlük ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olabilir.

Potasyumu Yüksek İçecekler Nelerdir? Potasyum Zengini 6 İçecek.

Potasyumlu içecekler nelerdir?

1. Havuç Suyu

Havuç suyu biraz daha yüksek potasyum içeren bir sebzedir. Havucun çiğ halinden çok havuç suyu besin maddesi olarak çok daha konsantre bir kaynağıdır.

1 fincan doğranmış çiğ havuç yaklaşık 400 miligram potasyum ve 50 kalori içerir. Bir bardak havuç suyu yaklaşık 700 miligram potasyum ve 100 kalori veya günlük değerin% 20’sini içerir.

Havuç suyu, her bir fincan günlük A vitamini,  B-6vitamini, K vitamini, E vitamini ve lif açısından yoğun bir içecektir.

2. Süt

Potasyum almak için süt veya  süt alternatifleri de içebilirsiniz. Az yağlı 1 bardak sütte 342 miligram potasyum vardır. Yani, günlük ihtiyacınızın yüzde 7’sine sahiptir. Bir fincan soya sütü 296 miligram potasyum sağlar ve bir fincan badem sütü 180 miligram minerale sahiptir.

3. Hindistan Cevizi Suyu

Taze hindistancevizi içlerinden gelen hindistan cevizi suyu, potasyum içeren sağlıklı ve doğal bir içecektir. Hindistan cevizi suyu günlük mineral ihtiyacının yaklaşık % 9 karşılar. Bir bardak  hindistan cevizi suyunda yaklaşık 430 miligram potasyum içerir.

Hindistan cevizi suyu  fosfor ve magnezyum gibi diğer elektrolitlerin iyi bir kaynağıdır. Yüksek şekerli bir spor içeceği yerine egzersiz yaptıktan sonra rehidrate etmek için hindistan cevizi suyu içebilirsiniz.

4. Meyve Suları

Meyve suları potasyum alımınızı arttırmanıza yardımcı olabilir.

Portakal suyu, porsiyon başına 496 miligram içerir. Greyfurt suyu ve ananas suyu fincan başına 325 ile 378 miligram potasyum içerir.

Üzüm ve elma suyu mükemmel kaynak değildir, ancak yine de porsiyon başına yaklaşık 250-263 miligram sağlar.

En fazla potasyum ve en az miktarda kalori veya katkı maddesi elde etmek için bu meyve sularının şeker içermeyen ve tüm doğal versiyonlarını seçin.

5. Erik Suyu

Kuru erik suyu diğer meyve suyu türlerine kıyasla tüm meyvenin besin maddelerinin önemli ölçüde daha yüksek bir yüzdesini korur .

Bir bardak kuru erik suyu yaklaşık 700 miligram potasyum içerir ve günlük değerin% 20’sini sağlar. Ayrıca, demir, B-6 ve lif için günlük değerlerin % 28,% 17 ve% 10’unu sağlar. Bazı kişiler için hafif bir müshil etkisi yapabilir.

6. Domates Suyu

Düşük sodyumlu domates suyu, iyi bir potasyum kaynağıdır. Bir bardak domates suyu, 921 miligram potasyum ve  günlük değerin % 26’sını sağlar. Ayrıca, lif, A vitamini ve C vitamini için günlük değerlerin yaklaşık % 120, % 10 ve % 8’ini sağlar.

Papaya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tansiyonu Düşürmeye Yardımcı Gıdalar

Vücudunuzu İyileştirecek Mükemmel 7 Gıda

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir