Zeytinyağlı Kahvaltılık SalçaZeytinyağlı Kahvaltılık Salça -inanankalpler.net

Kahvaltıda tüketebileceğiniz enfes bir tat. Zeytinyağlı ve kahvaltılık salça. Kahvaltı sofrasına yakışan kekik ile lezzetlendirilen ve zeytinyağı ile de tam bir kahvaltı üçlüsü diyebiliriz. Burada salça seçimi çok önemli en lezzetli olanı ev yapımı salçadır. Elbetteki bulamayanlar hazır salça almak zorunda kalacaklar.

Hazır salça kullanırken kesinlikle yemeklik kullandığımız salçayı tercih etmeyin. Çünkü yemeklik salçaların tatları çok kötü. Sebebi ise katılık oranları çok düşük böylelikle de fabrikasyon vari bir salça oluyor. Kahvaltılık olarak lezzeti çok kötü olacaktır.

Peki hazır salçanın kahvaltılık olanını nasıl olacak derseniz? Hemen açıklayalım. Hazır salçaların katı oranları fazla olanları var. Örneğin salçanın üzerinde brix %32 olarak belirtmiş olarak görebilirsiniz. Zaten onların fiyatları da yemeklik kullanılan salçalardan biraz daha pahalı oluyor. Ancak daha sağlıklı ve daha tüketilebilir.

Kekikli Zeytinyağlı Kahvaltılık Salça İçin Malzemeler:

3 yemek kaşığı ev salçası yada katılık oranı yüksek olan ev yapımı hazır salça
Yarım yemek kaşığı biber salçası ( yine ev tipi)
Zeytin yağı
Kekik

Kekikli Zeytinyağlı Kahvaltılık Salça Hazırlama:

Tüm salçaları bir tabağa alıyoruz ve biraz zeytinyağı ile salçaları karıştırıyoruz. Dİlerseniz sade domates, yada sadece biber salçasıda kullanabilirsiniz.

Zeytinyağı, biber ve domates salçasını iyice karıştırdıktan sonra servis tabağına alıyoruz ve üzerine zeytinyağı gezdiriyoruz Ve kekik serpiyoruz. Kızarmış ekmek parçaları yada taze ekmek ile kahvaltınıza renk ve lezzet katacaktır.

Kekikli Ve Zeytinyağlı Kahvaltılık Salça-www.inanankalpler.net

Afiyet Olsun…

Kahvaltılarınız için tavsiye bağlantılar:

Peynirli Paşa Ezmesi

Yağlı Bal (Akseki Yöresinden)

Börek Tadında Ispanaklı Omlet

Tavada Peynirli Patates Böreği

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir