Örümcekleri Öldürmeden Onlardan Kurtulmanın Doğal YollarıÖrümceklerden Kurtulmak İçin Doğal Yollar - inanankalpler.net

Evlerimizde yaşayan bir çok böcek vardır. Bunlardan biride Örümceklerdir. Örümcekler akıllı, zariftirler.

Çoğumuzun evimizde olmasını istemediği örümcekler bize ve evimize zarar vermezler. Bazı örümcek çeşitleri zararlı olsa da,  örümcekler bize zarar vermedikleri gibi evimizde ciddi tahribatlara yol açabilecek diğer böcekleri bile öldürebildiğini anlasak bile, onları  istemiyoruz. Peki evdeki örümceklerden nasıl kurtulunur? Örümceklerin içeri girmesini nasıl engellenir?

Örümcekleri Öldürmeden Evimizden Nasıl Uzak Tutabiliriz?

Onları yok etmek için, insanlara ve çevreye zarar veren  güçlü kimyasallar kullanılmamalı…  Neyse ki, kullanılabilecek bir takım doğal ilaçlar vardır.

Sert kimyasallar kullanmadan örümcekleri evinizden uzak tutacak olan harika ev ilaçları nelerdir?

Tamamen Doğal Örümcek Kovucu Sprey

Herhangi bir kimyasal içermeyen kendi doğal örümcek kovucunuzu yapmak kolaydır. Yapmanız gereken tek şey, bir sprey şişesi,  bir çift esansiyel yağ ve elma sirkesi ile karıştırıp, örümcekleri bulma eğiliminde olduğunuz veya daha önce bulunduğunuz noktaya uygulayabilmeniz bir sprey hazırlayacağız. Ancak  spreyin içinde kullanılan yağların halı, döşemelik, yatak ve diğer eşyaları lekeleyebileceğini unutmayın, bu nedenle dikkatli bir şekilde ilerleyin.

Doğal Örümcek Kovucu Sprey Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

1 litre su
3 damla nane esansiyel yağı
3 damla lavanta esansiyel yağı
1 çorba kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı:
Suyu bir sprey şişesine ekleyin ve ardından yağları ve elma sirkesini ekleyin. Karıştırmak için iyice çalkalayın ve daha sonra spreyi, çatlakların içine, pencere ve kapıların etrafına ve örümceklerin toplanmasına neden olan diğer yerlere püskürtün. Yoğun mevsimlerde haftada bir kez tekrar uygulayın.
NOT: Çay ağacı, lavanta, gül ve tarçın yağı da kullanılabilir. Düzenli olarak kullandığınız yağı değiştirmek, ilacın etkili olmaya devam etmesini sağlamaya yardımcı olabilir.

2. Narenciye Kabuğu

Örümcekler, narenciye kokuları sevmezler. Bu nedenle portakal kabuklarını kullanmak, örümcekleri evlerden uzak tutmak için güvenli ve etkili bir yol olabilir. Limon veya greyfurt gibi herhangi bir turunçgil meyvelerinin kabuklarını kullanabilirsiniz, ancak portakallar muhtemelen en kolay olanıdır.

Narenciye kabukları ile  3 alternatif yöntem… 

1- Portakalı (veya diğer narenciye meyvelerini) soyunuz ve sonra kabuğu küçük parçalara ayırın. Portakal kabuklarını (narenciye kabuklarını) ısıya dayanıklı bir kaba yerleştirin ve daha sonra bir bardak kaynar su dökün. Sabah süzün ve karışımı bir sprey şişesine ekleyin ve iyice çalkalayın. Örümceklerin çok bulunduğu alanlara sıkın.

2- Narenciye kabuklarını kurutup toz haline getirdikten sonra dolap gibi yerlere, örümceklerin sıklıkla girdiği veya örümceklerin çok görüldüğü diğer alanlara serpiştirin.

3- Süpürgelikleri, pencere eşiklerini ve kitap raflarını turunçgil kabuklarını ovalayın. Limon kokulu temizleyiciler ve mobilya cilası kullanın.

Zerdeçal

Zerdeçal , zengin sağlık yararları sunan harika bir baharattır ve ayrıca örümcekleri uzak tutmak için en iyi baharatlardan biridir. İki yemek kaşığı zerdeçal tozunu suylakarıştırıp ince bir macun yapın. Daha sonra, macunu pamuk toplarına uygulayın ve daha önce de belirtildiği gibi, örümceklere eğilimli olan evinizin köşelerine koyun. Ancak dikkat edin, ne yaparsanız yapın bu macunu asla mobilyalara, duvarlara, zeminlere vb. uygulamayın, çünkü zerdeçal lekelenebilir ve zerdeçal lekesini çıkarmak çok zordur.

Tarçın

Zerdeçal kullanabileceğiniz tek baharat değildir. Tarçın da ayrıca örümcekleri dışarıda tutmak için harikadır. Yapmanız gereken tek şey onu evinizin etrafına serpmektir ayrıca evinizde harika kokuyor! Uzmanlar, onu örümceğin giriş noktasının etrafındaki bir hatta serpiştirirseniz.

Sedir

Örümceklerin nefret ettiği söylenen bir başka koku da sedirdir. Ancak bir sedir bitkisinin evinize taşınması tam olarak pratik değil, ama bunu denemek için birçok ürün var. Sedir ağacını parçalarını dolaplarda asmak ya da çekmeceler veya köşeler koymak gibi bir dizi seçenek sunuluyor. OSedir ağacı parçasını şimdi her yerde zımparalayın ve sonra kokuyu yenilemek için arasına zımparalayabilirsiniz. Ayrıca, odunsu aromanın kıyafet güvelerini de püskürttüğü söyleniyor.

Evinizi Düzenli Olarak Temizleyin.

Temizlik örümcekler de dahil olmak üzere böcekleri dışarıda tutmak için önemli bir faktördür. Bu, böceklerin evinizden uzak tutmak için düzenli olarak süpürmek,  tüm yüzeyleri sıcak sabunlu suyla silmek / yıkamak gibi şeyler yapmak  örümcekleri uzak tutar. Yiyecek ve kırıntıların olduğu bölgelere özel dikkat gösterin. Çöpünüzü sık sık çıkarın, yığılmasına izin vermeyin ve çöp  kutuların sıkıca kapatıldığından emin olun.

Karıncaları Mutfaklardan Uzak Tutmanın Doğal Yolları

Sivrisinek Isırıklarına Karşı 12 Doğal Çözüm

2 Yorum

  1. Merve 22 Mart 2018 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 23 Mart 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir