Diş Eti Kanamaları İçin Ev Yapımı İlaçlarDiş sağlığı - inanankalpler.net

Diş eti kanamaları zamanında tedavi edilmezse ciddi bir sorun haline gelebilir, bu nedenle diş etinizin kanamasını fark ettiyseniz, diş hekimini ziyaret etmenin ve tedaviye başlama zamanıdır.

Diş eti kanamasını tedavi etmenize yardımcı olacak bazı harika ev ilaçları vardır ve bunlar gerçekten etkilidir. Diş eti kanamaları için etkili ev yapımı ilaçlarını makalemizde derledik…

Diş Eti Kanamaları İçin En Etkili Ev Yapımı İlaçlar

Aloe vera iltihabı durdurur ve kanamayı azaltan çarelerden biridir.

Bal, antibakteriyeldir ve diş etlerini kanamasına neden olan gingivitis gibi bakteriyel enfeksiyonlara karşı kanıtlanmış bir ilaçtır. Aynı zamanda, diş etlerinizdeki iltihabı ve şişmeyi azaltmaya yardımcı olabilecek olağanüstü bir şifadır. Sadece yapmanız gereken, parmaklarınızın ucunda biraz bal atın ve diş etlerine hafifçe masaj yapın. Bunu günde en az iki kez yapmalısınız.

Karanfil yağı başka etkili bir tedavidir. Tek yapmanız gereken bir karanfil çiğnemek veya diş etlerini karanfil yağıyla ovmaktır.

Günde üç kez tuzlu ılık su gargara kullanın ve sonuçları göreceksiniz.

Diş fırçanızı kabartma tozuyla batırın ve dişlerinizi genellikle yaptığınız gibi fırçalayın.

Düzenli olarak yeşil çay için ve kanama diş kanamalarında size nasıl yardımcı olduğunu görün.

Ağız hijyeni için doğal yağlar deneyebilirsiniz. Doğal yağlar, diş etlerini güçlendirmeye ve diş eti iltihabını önlemenize yardımcı olur. Yapmanız gereken tek şey, 15 dakika boyunca ağzınızda susam yağı ya da rafine edilmemiş  (saf) hindistan cevizi yağını dolaştırmak. Ama yutmayın;  tükürün ve ağzınızı yıkayın. Dişlerinizi fırçalamadan önce her sabah bu işlemi tekrarlayın.

Zerdeçal , bu diş eti hastalığının ileri evresi olan diş eti iltihabı (Gingivitis)  için iyi bilinen ve etkili bir ilaçtır. Zerdeçal tozunun  içine  E vitamini yağı ve su ile macun yapıp yatmadan  önce bu macun ile diş etlerini ovun ve sabahları durulayın.

Diş etlerini kanamayı durdurmak için limon suyu denediniz mi?

Limon suyu, antienflamatuar ve antibakteriyel özellikleri, diş eti şişmesini ve dolayısıyla kanamayı da azaltır.
Bol miktarda nane çayı içebilir veya sadece ağız gargarası olarak kullanabilirsiniz. Şişliği azaltmanıza, bakterilerden kurtulmanıza ve diş etlerinin iltihaplanmasını azaltmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, kötü nefesten kurtulmanıza yardımcı olacaktır. , Bu çayın çok fazla faydası vardır.

Bu doğal ev yapımı ilaçlar pahalı bir çözümler değil, bu yüzden mutlaka denemelisiniz!

İlginizi çekecek diğer makaleler…

Dişleri Beyazlatan 13 Doğal Gıda

Diş Sağlığında Yanlış Bilinenler

Diş Fırçası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

2 Yorum

  1. Ediz 14 Mart 2018 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 14 Mart 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir