Baskılanmış Sinir İçin Doğal TedavilerBaskılanmış Sinir İçin Doğal Tedaviler

Kemikler, kaslar, tendonlar ve kıkırdak uzun süre bir sinire gereksiz basınç uygulayabilir. Bu, etkilenen bölgede hissizlik, halsizlik, karıncalanma hissi ve hatta ağrı hissetmenize neden olabilir. Tıp dünyasında sıkışmış bir sinir olarak bilinir ve vücudun çeşitli yerlerinde görülmektedir.

Çoğu durumda sıkışmış sinir, vücudun etkilenen kısmına bol dinlenme sağlandığı zaman, birkaç gün ile birkaç hafta içinde kendiliğinden kaybolma eğilimi gösterir. Bununla birlikte, sorunu gidermek için ameliyatın gerekli olduğu durumlar vardır.

Sıkışmış bir sinir olup olmadığını belirlemek için doktorunuzun uygulayabileceği bazı testler vardır. Testler sonucunda doktorunuz sıkışmış sinirinizin bir süre sonra kendi başına kaybolma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söylediği takdirde basit ve  doğal çözümleri  uygulayabilirsiniz.

Bu basit çözümleri yapmak , sıkışmış sinir ile ilişkili semptomlardan çok gerekli rahatlamaya ulaşmanıza yardımcı olabilir . Ayrıca, iyileşme sürecini hızlandırmada yardımcı olabilirler.

Baskılanmış Sinir İçin Doğal Tedaviler Nelerdir?  Sıkışan Sinir İçin Neler Yapılır?  Sinir sıkışması İçin Evde Çözümler…

Çok Dinlenin

Vücudun etkilenen bölgesini dinlendirmek sıkışmış bir sinirden dolayı çektiğiniz acıyı hafifletmeniz için en akıllı hareketlerden biridir. Sıkışmış sinirin iyileşmesine yardımcı olmak için iyi bir gece uykusuna ihtiyacınız var. Sorunla karşılaştıktan sonra 24 –  48 saat arasında  rahatladığınızı göreceksiniz.

Patates dilimleri

Bir çok kişi  sıkışmış bir sinirle mücadelede patatesin etkili olduğunu söylemektedir. Tek yapmanız gereken, etkilenen bölgede ince bir dilim patates yerleştirmek. Dilimler kuruduktan sonra patates dilimlerini alın ve dinlenin.

Sıcak ve Soğuk Kompres

Vücut bölümünde dönüşümlü olarak sıcak ve soğuk kompres uygulayarak ağrı ve rahatsızlık verici bir sinirin belirtilerinden anında rahatlama elde edebilirsiniz . Sıcak suya daldırılmış  bir havlu veya  ütü ile ısıtılmış havlu yaklaşık 15 dakika boyunca bölgeye konmalıdır.
Buz torbası veya soğuk suya batırılmış küçük bir havlu yerleştirin 15 dakika bekleyin. Her iki uygulamada da rahatlama görüldüğünde tekrar yapılmalıdır.

Hafif Egzersizler

Belli egzersizler sıkışmış bir sinirin yönetimi için çok iyi. Sorun boyunda ise, boynunuzu çok yavaş yanlamasına yuvarlayın. Omuzlarında sıkışmış bir sinir varsa onları yavaşça silkin. Sırtta sıkışmış bir sinir var, yere yatın ve yavaş yavaş dizlerini göğsüne al. Başlangıç konumuna dönün ve tekrar edin.

Nazik Masajlar

Etkilenen bölgeye hafifçe masaj yaptırmak, sinirin daha hızlı iyileşmesini sağlar. Gerçek bir sinir iyileştirici masaj için zeytinyağı veya istediğiniz herhangi bir masaj yağını birkaç saniye mikrodalgada ısıtıp uygulamanız harika bir fikirdir.

Bal ve tarçın

Organik bal ve tarçın tozunu eşit miktarlarda karıştırılarak macun haline getirilip sıkışan sinirin olduğu bölgeye  merhem gibi sürülür. Bu iki malzemenin kombinasyonu şaşırtıcı analjezik ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.

Anti-İnflamatuar Gıdalar

Diyetiniz, iltihaplanmaya son vermeye yardımcı olduğu bilinen gıdalardan oluşmalıdır . Bazı mükemmel örnekler arasında lahana, kuşkonmaz, brokoli gibi sebzeler bulunur . Enflamasyonla mücadele etme yeteneklerinden yararlanmak için iyi miktarda sarımsak ve zerdeçal içeren gıdaları da tercih edebilirsiniz .

Zencefil çayı

Rendelenmiş küçük bir parça zencefil var. Birkaç dakika boyunca bir bardak sıcak suda bekletin. Sıkışan sinirin iyileşmesini hızlandırmanın yanı sıra ortaya çıkan belirtilerden kurtulabilmeniz için zencefil çayı içebilirsiniz.

İlginizi çekecek konular…

Limon Kabuğu İle Eklem Ağrısından Kurtulabilirsiniz

Tendonlara Zarar Veren Alışkanlıklar

2 Yorum

  1. Nazlı 21 Ocak 2018 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 21 Ocak 2018 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir