Allah’ın Davetine Mi Şeytanın Davetine MiAllah’ın Davetine Mi Şeytanın Davetine Mi

Bismillâhirrahmânirrahîm

21 –  (Kıyamet günü) insanlar toplanarak Allah’ın huzuruna çıkmışlardır. Zayıf olanlar büyüklük taslayanlara şöyle demektedirler: “Bizler sizlere tâbi idik (uymuştuk); bugün siz bizden Allah’ın azabından zerrece bir şey uzaklaştırabiliyor musunuz? Onlar ” Eğer Allah bize hidayet verse idi, elbette sizi hidayete erdirirdik.Şimdi bizler sızlansak da sabretsek de bir şeyi değiştiremeyiz; bizim için kurtuluş (kaçacak yer) yok! demişlerdir.

22- İş bitince şeytan da onlara şöyle diyecek; ” Doğrusu Allah, size gerçek olanı vadetti; ben de size bir va’d yaptım, ama size yalan söyledim! Zaten benim size karşı bir gücüm yoktur; ancak

sizi ( küfür ve isyana) davet ettim, sizde bana uydunuz.  O halde beni kınamayın, kendinizi kınayın.! Ben sizi kurtaramam, siz de beni kurtaramazsınız. Ben sizin bundan önce beni Allah’a ortak koşmanızı tanımadım. Her halde zalimlerin hakkı gayet acı bir azaptır!”

23- İman edip güzel güzel amel işleyenler ise, altından ırmaklar akan cennetlere konulmuşlardır. Rablerinin izniyle orada ebedi olarak kalacaklardır; orada sağlık temennileri selam’dır!

İbrahim Suresi – 21 / 22 / 23

Meal- Elmalı Muhammed Hamdi Yazır

Kaynak :Kur’an-ı Kerim ve Satır Arası Kelime Meali

Cennet Ve Cehennem ile ilgili ayetler…

Cennetteki Müttakîler
Cennete Ulaşacakların Durumu
Sonunda Varılacak Yer
Kıyamet Ve Azap

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir