Böyle Hırsız Görülmedi



Böyle Hırsız Görülmedi

100’ü aşkın çalıntı eşya dolu bir ev. Bazı eşyalar sahiplerine verilse bile sahibi bulunamayan pek çok eşya var. Hırsız için yapacak bir şey yok gibi görünüyor. Çünkü hırsız 2 kardeş kedi. 

Londra’nın doğusundaki  Essex’de ikamet eden Margaret ve Eddie Boddy sahibi olduğu kedilerin 100 aşkın çalıntı eşya getirdiklerini söylüyor. Dört yaşında olan Eric ve Ernie isimli kedilerin , daha yavruyken bir yolun kenarında terkedilmiş halde bulunmalarından sonra hırsızlığa merak sarmış. Eve ilk getirdikleri çalıntı eşya ise badminton oynayan komşu çocuklarının topunu getirmişler.

Kedinin sahibi Margaret Boddy, “Eve ilk olarak badminton oynayan komşu çocuklarının topunu getirdiler.” diyor. Hırsız ikilinin çaldıkları eşyalar ise ayakkabılar, terlikler, eldivenler yer alıyor. Bir defasında bir yavru kurt üniformasını da, az daha çalıyorlarmış ama ‘yakalanmışlar’. Hırsız kediler ayakkabıyı çift olarak çalıyorlarmış, bir gün ayakkabının biri ertesi gün diğeri getiriyorlar.

Boddy çifti, kardeş kedilerden daha küçüğü olan Ernie’nin “daha faal” bir hırsız olduğunu, eve yeni birşey getirdiğinde özel bir miyavlaması olduğunu söylüyor.

Margaret Boddy, bazı çalıntı eşyanın sahiplerini bulmayı başarmış ama elinde kalan pek çok şeyi hayır kurumlarına bağışlamak zorunda kaldıklarını anlatıyor.



Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir