Limon Kabuğu İle Eklem Ağrısından KurtulabilirsinizLimon Kabuğu İle Eklem Ağrısından Kurtulabilirsiniz

Son zamanlarda çok sık rastlanan bir tıbbi sorunlardan olan eklem ağrısını doğal tedavi ile iyileştirebilirsiniz…

Eklem ağrılarına kemiklerde, tendonlarda ve bağlarda meydana gelen yaralanmalar neden olabilir. Bu sorunlar şişme, kızarıklık ve eklem hareket alanı kaybı gibi farklı yan etkiler gösterebilir.

Limon mutfaklardaki en sağlıklı gıdalardan biridir. Limon, mineraller ve vitaminler açısından zengin bir meyvedir . Limon, C vitamini, A, B1 ve B6 gibi çeşitli vitaminlerle doludur. Ayrıca, folik asit, magnezyum, potasyum, pektin, kalsiyum, biyo flavonoidler ve fosfor içerir.

Bu nedenle, şeker hastalığı, karaciğer ve bağırsak problemleri gibi birçok sağlık sorunlarının tedavisinde güçlü doğal çaredir. Düzenli limon tüketimi, bağışıklık sistemini artırabilir ve birçok sağlık sorununun gelişimini önleyebilir.

Hamile kadınlar sabah bulantılarını hafifletmek için kahvaltıdan önce,  her sabah limon suyu eklenmiş bir bardak su içmelidirler. Bu içecek ayrıca mide bulantısını hafifletebilir ve mide problemlerinin semptomlarını azaltabilir.

Ancak, limon kabuğunun güçlü anti-inflamatuar ve antiseptik özelliklerinden dolayı, kan damarlarının sinir ağrısını yatıştırabileceğini biliyor muydunuz? Buna ek olarak, limon yaprakları ateşin semptomlarını düşürebilecek derecede faydalı özelliklere sahiptir.

Limon aynı zamanda güçlü anti-inflamatuar özellikleri sayesinde eklem ağrısı rahatlığı sağlayabilir.

Eklem ağrınızı hafifletmek için size yardımcı olacak 2 farklı  limon tedavisi var.  Eklem ağrınızı hafifletmek için bu limon tedavilerinden birini seçebilirsiniz.

Limon kabuğu ile eklem ağrıları nasıl tedavi edilir?

Limon kabuğu ile eklem ağrısı tedavisi

1. Yöntem 

Malzemeler:

2 organik limon
Okaliptüs yaprakları
Doğal sızma zeytinyağı
Kapaklı küçük bir kavanoz
Temiz bir sargı bezi

Hazırlanışı

2 organik limonun kabuklarını soyup cam kavanozun  içine koyun ve kabukların üzerini  tamamen kaplayacak kadar doğal zeytinyağını ekleyin. . Kavanozun kapağını sıkıca kapatıp karışımı 15 gün boyunca bekletin.
15 gün  sonra, sargı bezinin üzerine karışımdan biraz  döküp ağrıyan bölgenin üzerine yerleştirin ve emniyete almak için bir bandaj ile sarın.  Bu tedaviyi gece uygularsanız cildinize daha rahat işleyecektir.

2. Yöntem

Eklem Ağrısına Limon Kabuğu

– Organik bir limonun kabuğunun sarı kısmını rendeleyin. Beyaz kısmını rendelemeyin. Rendelediğiniz limonun sarı kabuğunu ağrıyan eklemin üzerine  bir bandaj ile sabitleyin ve iki saat boyunca cildinize işlemesini sağlayın.

Limon kabuğunun sonuçlarına şaşıracaksınız!

İlginizi Çekecek Konular…

Limonlu Su İçmenin Faydaları
Böbrek Taşını Limonata İle Önleyin
Limon İle Gelen Cilt Güzelliği

2 Yorum

  1. Murat Bakır 1 Aralık 2017 Alıntıla
    • Betül ÖzYönetici 1 Aralık 2017 Alıntıla

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir