Hayatın Üstesinden Gelmek İçin 5 İpucuHayatın Üstesinden Gelmek İçin 5 İpucu

Günlük yaşantınız sıkıcı mı gelmeye başladı? Eskisi gibi heyecandan yoksun musunuz?

Uzun süre aynı rutinin içinde olduğunuz için eskiden yaşadığınız heyecandan yoksunuz. Hayatınızı bu rutinden kurtarmak için nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz.

Yeniden hayattan zevk almak ve rutin yaşamdan kurtulmak ve  hayattan yeniden zevk almak için bazı şeyleri değiştirmek gerek.

İşte size hayatın rutininden kurtulmak için 5 ipucu…

1. Çevrenizi değiştirin.

İlk önce evinizi derinden temizleyin. Mutfakta dolapları yeniden düzenleyin ve değişimler yapın. Yıllardır aynı dolapta duran eşyaların yerini değiştirin.

Yatak odanızı da yeniden düzenleyin. Yatağınızın yerini değiştirin. Odanın rengini değiştirip daha canlı renklere yeniden boyayın. Her zamanki ortamınızda yeni şeyler yapmak, günlük rutinden kurtulup hayata yepyeni bir dönüş oluşturabilirsiniz.

2. Gönüllü yardımlarda bulunun.

Yardım kurumlarında gönüllü çalışmalara  katılmak, yeni kapılar açabilir. Sadece yeni insanlarla tanışmak ve yeni arkadaşlar edinmekle kalmayacak, günlük çalışmalarınızdan daha büyük bir şeyin içinde yer almak sizi daha mutlu yapacaktır.

Gönüllülük aynı zamanda aileniz ve sevdiklerinizle birbirinize bağlanmanın bir yolunu açarken diğer yardıma ihtiyacı olanlara da yardımcı olacak ve kaliteli zaman harcayacaksınız.

3. Kendiniz için bir şeyler yapın.

Bazen biraz bencil olmaktan korkmayın. Başkaları için sürekli şeyler yapıyor olduğunuz için kendinize iyi vakit ayıramıyorsunuz. Kendinize zaman ayırın. Meditasyon uygulayın. Koşuya – yürüyüşe gidin. Kendinizi şımartın mesela saç renginizi ve stilini değiştirin.

4. Yeni Bir Şey Öğrenin.

Toplu eğitim veren yerlere gidin. El işi, sanatsal uğraşlar ile yeni bir hobi edinin. Dil kurslarına katılıp yeni bir dil öğrenin. Aşçılık kurslarına katılarak yeni bir pişirme teknikleri ve tarifler öğrenin.

5. Negatif insanlardan uzak durun.

Arkadaşlarınızın, ailenizin,  iş arkadaşlarınızın veya diğer insanların yeterince iyi olmadığınızı söyleyerek özgüveninizi kırmasına izin vermeyin. Eğer size yapıcı eleştiriler yapmıyorlarsa onlara fikirlerinizi ve planlarınızı anlatmayın.  Eğer içinizden bir ses yapamayacağınızı söylüyorsa o zaman yeniden başlamamak için bahaneler buluyorsunuz demektir. Bahane bulmaktan vazgeçin! Unutmayın ki bir şeye başlamak bitirmenin yarısıdır. Eğer şimdi başlamazsanız, daha sonra hep bu konuda pişman olacaksınız. Eğer başarısız olursanız da geriye bakıp en azından denediğiniz için mutlu olacaksınız.

İlginizi çekecek makaleler…

Kendinizi İyi Hissettirecek 10 Tavsiye
Karşınızdakini Ne Kadar Dinliyorsunuz
Kendime Ait Bir Yaşam Olmalı
Mutlu Olmak Ve İyi Olmak İle İlgili Güzel Sözler
Arayış – Hayat Bir Arayış
Mutlu Bir Yaşamın Sırları
Başarı Duygusu Ve Adaptasyon

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir