Microsoft’tan Kullanıcılara Hack Uyarısı!Microsoft’tan Kullanıcılara Hack Uyarısı!

Microsoft, kullanıcılarını devlet taraflı saldırılar aldığında uyaracak!

Microsoft, blog hesabında yaptığı açıklamaya göre, devlet taraflı saldırıları alan kullanıcılara uyarı göndereceğini açıkladı.

Microsoft kullanıcılarına, zaten halihazırda zaten Outlook veya OneDrive üzerinden belirsiz girişlerde uyarı gönderiyordu. Ancak kullanıcılara bundan böyle devlet taraflı bir giriş yapıldığında ya da devlet için çalışan hackerlar tarafından hedeflendiklerinde uyarı alacaklar. Ancak bu uyarı hacklenmek anlamına gelmiyor.

Microsoft devlet taraflı bir saldırıyla karşı karşıya kaldığınızın delilini topluyor ve o saatten sonra güvenlik önlemini artırıyor. İki aşamalı onaylama veya şifre değiştirme işlemleri devreye giriyor.

Raporda Microsoft’un, Çin hükümeti tarafından birkaç Hotmail hesabına erişme harekatı olduğu ve firmanın bunun için uyarı yapmadığı geçiyordu.

Microsoft medya açıklamasında şu sözleri kullandı:

“Müşterilerimizin bilgilerini gizli ve güvenli tutmaya odaklandık. Öncelikli endişemiz, müşterilerin güvenliği. Bunun için onları şifre değiştirmeye zorlayabiliriz.” diyerek güvenliğin önemini tekrar vurguladı.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir