Online Kabir ZiyaretiOnline Kabir Ziyareti

Sanal ortamda kabir ziyareti dönemi başladı. www.kabirdua.com adlı internet sitesi üzerinden 360 derece ve 3 boyutlu mezarı sanal ortamda ziyaret edebiliyorsunuz. 

Enteresan uygulama, Zile Belediyesi, ilçe dışında yaşayan Zilelilerin vefat eden yakınlarının mezarlarını sanal ortamda ziyaret edebilmesi için düşünülmüş. .Zile Belediyesi’nce yaklaşık 6 ay süren çalışmayla ilçede bulunan 30 bin mezarın multikopterle görüntüleri çekilmiş. Daha sonra bu görüntüler “www.kabirdua.com ” sitesine yüklenmesi ile  vatandaşlar online olarak yakınlarının kabrini 360 derece ve üç boyutlu görme imkanına kavuştu.

Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, “Zile Belediyesi olarak dünyada bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Zile, 50 bin kişinin yaşadığı şirin bir ilçe. İlçe dışında bulunan vatandaşlarımız mübarek günlerde büyüklerinin mezarlarını ziyaret etmek istiyorlar ancak bu arzularını gerçekleştiremiyorlar. ‘www. kabirdua.com’ sitesini kurarak vatandaşlarımızın bu arzularını yerine getirmeleri için güzel bir hizmete imza attık. Bulundukları ortamda dizüstü, masaüstü ve tablet bilgisayarlar veya cep telefonlarından siteye girdiklerinde mezarlıkları görecekler.” dediYorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir