Türk Sanat Müziğinin Ünlü Söz Yazarı Hayatını KaybettiTürk Sanat Müziğinin Ünlü Söz Yazarı Hayatını Kaybetti

Kaleme aldığı şiirleriyle Türk sanat müziğine değer katan söz yazarı Ayten Baykal hayatını kaybetti.

Ayten Baykal hayatını kaybettiği haberini Twitter hesabından duyuran  Türk Sanat Müziği sanatçısı  Onur Akay paylaşımında

“Şiirlerinde ‘Sana öyle hasretim ki’ demişti! Şimdi notalarımız onun şiirlerine hasret kalacak “ notunu düştü.

Ayten Baykal 1 Ekim 2015 Perşembe günü, Moda Camii’nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra, Karacaahmet Mezarlığı‘na defnedilecek.

AYTEN BAYKAL KİMDİR?

İstanbul Eğitim Enstitüsü’nden edebiyat öğretmeni olarak mezun olmuştur. Alucra, Bolvadin, Kayseri ve Ankara’da öğretmenlik yapmıştır. Şiirleri Erdoğan Berker, Bilge Özgen gibi Türk musikisinin önemli bestekârları tarafından bestelenen Ayten baykal’ın şarkıları ise Zeki Müren, Bülent Ersoy, Muazzez Abacı ve Emel Sayın gibi çok sayıda ünlü sanatçı tarafından yorumlanmıştır. Çankaya Belediyesi’nce Karapınar Mahallesi’nde yaptırılan parka adı verilmiştir. Çok sayıda çocuk şarkısı ve Türk Sanat Müziği formunda bestelenmiş güftenin şairi Ayten Baykal, adı verilen parkı gezdikten sonra “Bu onuru tüm öğretmen arkadaşlarımla paylaşıyorum. Çünkü günümüzde öğretmenler hak ettikleri değeri maalesef göremiyorlar” şeklinde konuşmuştu.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir