Doktordan Duygulandıran MesajDoktordan Duygulandıran Mesaj

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi doktoru Ayşenur Hoş’un sosyal medya hesabında paylaştığı not herkesi duygulandırdı.

Doktor Ayşenur Hoş, şehit annesi olduğunu öğrendiği hastanın dosyasına şu notu iliştirdi: “Şehit annesidir bir “Öf” bile demeyiniz”

Doktor Ayşenur Hoş, yaşananları doktorlar sitesinde şu sözlerle anlattı:

“Bu teyzem primer olarak kendi takip ettiğim hastam değildi. Genel vizit esnasında moral bozukluğunu görüp psikiyatri konsultasyonu isteyelim dediğimde teyzem “Ben şehit annesiyim.” dedi. İşte o saatten sonra primer takibime girdi. Sandalyeyi yanına çekip gözlerindeki yaşlar ile onu dinlemeye başladım.

“ELİMDEN GELEN NE VARSA YAPTIM…”

2008 yılında Hakkari Çukurca’da operasyon sırasında mayın ile paramparça olmuş bir bedenin annesi o. Başlarında erkek yok. Şehidimiz yetimmiş bir de! Güzel teyzemin malesef ki son şehit haberleri ile kan şeker regulasyonu bozulmuş. Adresini telefonunu aldım. Şehidimizin mezarının yerini öğrendim. Kendi telefonumu güzelce kaydettim. Söylemek istemediğim diğer elimden gelen ne varsa yaptım, sessizce…”

“ŞEHİT CENAZELERİYLE BÜYÜDÜK”

Çocukluk çağlarımdan 28 yaşıma kadar şehit cenazeleriyle büyüdük biz. Bir şekilde okuduk elhamdülillah da insanlara çare olmaya çalışıyoruz. Lakin gideremediğimiz acılar olunca orda iş devreden çıkıyor ve insan olduğunu hatırlıyorsun. Bir söz vardır “Beraber ağlamaktaki tatlılık kadar hiç bir şey kalpleri birbirine bu kadar iyi bağlayamaz.” diye. Ailemde şehit olan yok ama bu onlarla birlikte ağlamayacağım ya da onları anlamayacağım anlamına gelmiyor”

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir