Turkcell’in Hayali Ücretlendirmeleri!Turkcell’in Hayali Ücretlendirmeleri!

Operatörler tarafından zaman zaman haksız yere ücretlendirildiğimiz olmuştur. Mutlaka sizde haksız yere ücretlendirilmişinizdir. Ancak müşteri daiama haksızdır!

Turkcell’in bizden alacak 5TL’ye ihtiyacı yokmuş! 

Evet, belkide çoğu kişi bu sözleri müşteri temsilcisinden duymuştur. Turkcell bizden neden 5 Tl alsın kesin biz harcama yapmışızdır.

Efendim, olay şu şekilde gelişti. İnternet paketim yokken, ve Wi-fi kullanırken günlük internet harcamam 5Tl’yi geçtiği için gün boyu 100 mb internet kazanmışım. İlk önce mobil veri ayarlarımı kontrol ettim. Kapalı idi. Turkcell müşteri hizmetlerine bu düşüşle ilgili telefon açtım desem pek çoğunuz aldığım cevabı biliyorsunuzdur.

Çünkü bu konuda telefon görüşmesi sağlayan müşterilerin yoğunlukta olduğunu 3. görüşmemdeki temsilci söyledi.

İlk görüşmemdeki temsilciye durumu anlattığımda mobil veriniz açıktır, bu yüzden tl düşüşü olmuştur zaten çok düşük kb  olmuş dendi. Ancak benim mobil verim kapalı olduğunu ısrar ile söylesemde kabul ettiremedim. TL ödenmesini geçtim sadece defalarca bu şekilde ücretlendirmek istemediğimi anlatmak istemeye çalışşamda bana cihazın bozuk olduğunu söyledi ve servis numarasını vermek istedi.

Aynen telefonu kapatıp Sony‘i aradım ve kontroller ile mobile verilerin kapalı olduğunu kesinlikle telefon kayanaklı olmadığını ve operatör ile ilgili olduğu söylendi ve bana tavsiyesi simkartı değiştirip kontrol edin dedi.

Bende hediye MB varken kontrol sağlayım dedim ve kaç MB hediye olduğunu öğrenmek için sorgulama yaptım *159# süprizzzzz hediye pakediniz yok cevabı geldi.

Farklı br hattan Turkcell müşteri hizmetlerini aradım ve gün içinde 5 TL’lik internet harcamasından kazanılan 100 MB’lık internet pakedi sorgulaması nasıl yapılır? *159# dedinildi. Anında hattım ile ilgili olanları anlatım. Mobil veri kapalı iken internetten ücretlendirmesi üstüne hediye MB ve artı orta olmayan hediye MB ilk baştan durumu inceledi sonra yan çizimler başladı.

-kalan mb bilgisi kullanımdan sonra ekrana geliyormuş. günlük olduğu için sorgulama yokmuş ki(farklı bilgi paylaştı kendisi)

-herkeste bu gibi sıkıntılar oluyormuş. Telefonlardan ara sıra bu gibi düşmeler normalmiş. ( mobil veri kapalı iken ve  hususi internete giriyorum düşme söz konusu değil!)

-Şayet internet ücretlendirilmesi istemiyorsam hattımın tamamen internete kapatılabileceği gibi şahane bir fikir ürettiler.

-olaki çok yüksek verilerde bir şey indiriyor olsam ve mobil ücrete tabi tutulacak olsam 5TL aşım +100 m, 5TL aşım    +100 MB silkülasyonu başlarmış ( ne kadar doğru ise . demin *159# den sorgulama yaptıran sonra olmadığını söyleyen bir eleman bunu söyleyen. ( ve geçtiğimiz günlerde de müşteri temsilcisi internet paketleri hakkında çok farklı bilgiler aktardı 2 gün sonra iş siparişe gelince ortada kaldığımda ayrı bir hikaye)

 

En Son 25 ağustosda mobil veri kullanılmış. Ücretlendirildiğim zaman ise 4 eylül!

turkcell-mobile-internet (3)

turkcell-mobile-internet (2)

internet

Ve aradan 2 gün geçti tüm sinirler yatıştı ve Turkcell’in olmayan hayalet internet kullanımı ve hayalet hediye pakedini herkes bilsin istiyorum.

Bugün bir deneme yaptım ve wi-fi kapatıp mobil veri kapalı iken internete girmeye çalıştım. Telefonunum bozukmuş ya nedense internet giriş yapılmadı hali ile. Yani 2 gün önceki ayarlarımı hiç bozmadan internete girdim bağlanmadı ve ücretlendirme olmadı. Ama 2 gün önce durduk yere mobil internetten ücretlendirildim?

Yani TURKCELL yetkilileri telefonum arızalı değil. Ama sizin ücretlendirme sorununuz var. Konu hakkında 3 temsilci ile görüştüm ve haksız ücretlendirildiğimi geçinde sistem hatanızı şikayet etmek istedim. Ancak bir şikayet bileti bile oluşturulmadı.

Turckcell ile hayalet ücretlendirmelere…..

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir