Yeşilçam’ın Ünlü İsmi Suat Geyik Hayatını Kaybetti.Yeşilçam’ın Ünlü İsmi Suat Geyik Hayatını Kaybetti.

Türk Sineması’nın dev isimleri ile 460 Türk filminde rol alan emektar sanatçı Suat Geyik hayatını kaybetti.

Sanat müziği sanatçısı Onur Akay, Suat Geyik’in ölüm haberini,  Instagram hesabından Geyik’in huzurevinde çekilen fotoğrafını paylaşarak duyurdu.

 ‘Kah ağlatıp kah güldüren o emektar oyuncuların sonu genellikle hüzün verici. 460 Türk filminde rol alan emektar oyuncumuz Suat Geyik’i kaybettik. Değerli oyuncumuz akciğer kanseri hastalığına yakalanınca filmlerde ve dizilerde oynayamaz duruma gelmiş, bu nedenle ekonomik sıkıntıya düşmüştü. 460 filmin sonu ise huzurevinde bitmişti. Mekanı cennet olsun.’ yazdı.

Suat Geyik kimdir?

1949 doğumlu sinema sanatçısı Suat Geyik, aralarında Cüneyt Arkın, Ayhan Işık, Yılmaz Güney, Fatma Girik, Hülya Koçyiğit, Filiz Akın, Adile Naşit gibi dev oyuncuların da bulunduğu çok sayıda sanatçı ile kamera karşısına geçti. Çekildiği dönemde ses getiren Battal Gazi, Seyithan, Yedi Dağın Aslanı, Malkoçoğlu, Dertli Pınar, Neşeli Günler, Kaderimsin, Gönül Yarası gibi filmlerde rol aldı. Geyik yerli oyuncuların yanı sıra Tony Curtis, Charles Bronson gibi yabancı oyuncularla da kamera karşısına geçti. İran’da düzenlenen bir film festivalinde ise en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü alan Geyik, son olarak Hanımın Çiftliği, Arka Sokaklar gibi dizilerde de rol aldı. Suat Geyik ünlü isimlerle 460 filmde oynamasına rağmen emekli olamamıştı.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir