Facebook’da Fotoğraflar Ne Kadar Gizli?Facebook’a fotoğraf yüklerken görünürlük ayarlarını kullanan kişiler bazen herkese açık, Sadece Arkadaşlarım bazende sadece belirli kişilerin görceği şekilde resimler yükleniyor.

Herkes resmini kısıtlı bir kesime gösterdiğini sanıp resimlerinin güven olduğunu düşünüyor. Ancak durum böyle değil! Facebook’da etiketlenen fotoğraflar arama veri tabanına doğrudan giriyor.

Graph Search özelliği, fotoğrafların da bulunması sağlamakta. Yani etiketlendiğiniz ama görünürlüğü gizlediğiniz fotoğraflar Graph Search ile bulunuyor.

Ve siz isteğiniz kadar etiketli fotoğrafınızın görünürlüğünü kısıtlasanız bile Facebook’un arama kutusuna ”Photos of” yazıp, kullanıcı adını eklediğinizde şayet o kişinin etiketlendiği ve gizlediği resim varsa HERKES tarafından görülebiliyor.

Graph Search mağduru olmak istemiyorsanız, bu 2 maddeyide yerine getirmelisiniz.

1- Fotoğraflarınız da etiket kullanmayın!

2-Facebook ayarlar> Zaman Tüneli ve Etiketleme Ayarlarından, İnsanların eklediği etiketleri ve etiketleme önerilerini nasıl yönetebilirim?>Bir gönderide etiketlendiğinde, hedef kitlede olmayan kimleri hedef kitleye eklemek istersin? >sadece ben olarak işaretlemelisiniz.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir