Mısırlı Ünlü Aktör Ömer Şerif Vefat Etti.Mısırlı Ünlü Aktör Ömer Şerif Vefat Etti.

Arabistanlı Lawrence, Doktor Jivago gibi Hollywood yapımı filmlerle adını sinema tarihini yazdıran ünlü aktör Ömer Şerif 83 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Mısır’ın başkenti Kahire’de geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Alzheimer hastası olan Şerif’in menajeri Steve Kenis, ünlü aktörün kalp krizi geçirmesinin ardından hastaneye kaldırıldığını ancak müdahalelere rağmen kurtarılamadığını söyledi.

Mısırlı ünlü aktör Ömer Şerif 10 Temmuz 2015 Ömer Şerif hayatını kaybetti. Bu yıl başlarında Alzheimer hastalığına yakalandığı açıklanan Şerif’in menajeri Steve Kenis, “Ömer Şerif bu öğleden sonra kaldığı hastanede kalp krizi geçirdi” diye konuştu.

Ömer Şerif Kimdir?

Ömer Şerif 10 Nisan, 1932 tarihinde İskenderiye’de Michel Demitri Chalhoub ismiyle doğdu. Sinemaya 1953 yılında “Sira` Fi al-Wadi” adlı Mısır filmi ile başladı. Ardından Arabistanlı Lawrence ve Doktor Jivago gibi büyük Hollywood yapımlarında rol aldı. Yaklaşık 100 filmde oynadı.

Şerif, 1962 tarihli Arabistanlı Lawrence filminde oynadığı Şerif Ali rolüyle iki Altın Küre’ye ve Oscar’a aday olmuştu. Şerif üç yıl sonra da Doktor Jivago filmiyle Altın Küre’nin sahibi olmuştu. 

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir