Kan Sulandırıcı Hap Öldürüyordu…Kan Sulandırıcı Hap Öldürüyordu…

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde yaşayan uzun süredir kan sulandırıcı ilaç kullanan 76 yaşındaki hasta, beyin kanaması geçirdi.

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde yaşayan ve uzun süredir kan sulandırıcı ilaç kullandığı belirtilen 76 yaşındaki Emin Ayvalı, geçtiğimiz gün dengesizlik ve baş dönmesi şikayeti ile doktora başvurdu. Özel Anadolu Hastanesi’nde yapılan tetkiklerde beyin kanaması geçirdiği belirlenen Ayvalı, ameliyata alındı. Yaklaşık 4 saat süren ameliyatın ardından hayata tutunan Ayvalı’nın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Emin Ayvalı’nın doktoru Özkan Özger, yaptığı açıklamada;  kan sulandırıcı kullanımı konusunda dikkatli olunması gerektiğini söyledi. 4 saatlik bir ameliyatın ardından hayata tutunan 76 yaşındaki hastanın yoğun bakımdan çıkarak servise alındığını sözlerine ekleyen Op. Dr. Özkan Özger, 3 gün sonra ise taburcu edileceğini kaydetti.

Kan sulandırıcı ilaç kullanımında dikkat edilmesi gerektiğini belirten Op. Dr. Özger, “Kan sulandırıcılar, özellikle kalp damar sağlığı başta olmak üzere bir çok hastalık açısından önemlidir. Ancak bu ilaçları kullanan insanların özellikle düşme, çarpma gibi travmalardan uzak durmaları gerekir. Bazen düzensiz kullanım ve aşırı doz beyin kanaması yapabilir. Bu da doğal olarak öldürücü olabilir” dedi.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir