Narkozsuz Acı Çekerek Ameliyat Oldu!Narkozsuz Acı Çekerek Ameliyat Oldu!

İngiltere’de Caroline Coote isimli kadın safra kesesi ameliyatı  için narkoz verildi. Ameliyat sırasında narkozun etkisi geçen kadına operasyon tam bir kabus oldu.

Safra kesesi ameliyatı için,  ameliyat  masasına yatırılan kadın, narkozun etkisinin geçmesiyle 45 dakika süren ameliyatın tüm acılarını hissetti ama verilen kas gevşeticileri sebebiyle kıpırdayamadı. Büyük acılar çeken 48 yaşındaki kadın, cerrahları uyaramadı ve çektiği sancılardan dolayı gözlerinden yaşlar aktı.

İngiltere‘ye bağlı Jersey adasında yaşayan Coote, şimdi hastane ve doktorlar hakkında dava açmaya hazırlanıyor. Coote, doktorların döktüğü gözyaşları ve kalp çarpıntısından durumun farkına varmaları ve hemen ameliyata son vermeleri gerektiğini savunuyor. Yaşadıklarından dolayı ameliyat sonrasında travma yaşadığını ve psikolojisinin bozulduğunu belirten Coote, “Hayatta kaldığım için onlara minnettar değilim. Yaşadıklarımı ömrüm boyunca unutmayacağım” diye konuştu. Jersey General Hospital’da yapılan ameliyatta uyuşturucunun etkisinin geçmesine narkoz verilirken bir sızıntı  meydana gelmesinin yol açtığı ifade ediliyor.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir