İngiltere’nin En Geniş Ailesi



İngiltere’nin En Geniş Ailesi

Radford ailesi İngiltere’nin en geniş ailesi İngiliz çiftin tam 17 çocukları var.

17 çocukları olan İngiliz Radford ailesi,  devlet yardımlarına bel bağlamayıp geçimlerini kendi işletmelerinde çalışarak sağlıyor.

İngiltere’de Lancashire bölgesinde yaşayan Sue Radford ve kocası Noel’in; 9 erkek, 8 de kız çocukları var.

Ailenin 17. çocuğu geçen hafta doğmuş. Aile, çocuklardan dolayı devletten gelecek yardımlara bel bağlamaktan kaçınıyor ve geçimlerini kendi işletmelerinde çalışarak sağlıyor. Fırıncılık yaparak geçinen, 9 odalı evde yaşayan ailenin sadece mutfak masrafı haftada 250 sterlini buluyor.

39 yaşında olan 17 çocuk annesi Sue, anne olmayı çok sevdiğini, çocuklarının sayısının daha da artmasını istediğini söyledi. Sue Radford ilk çocuğunu daha 13 yaşındayken dünyaya getirdi. 13 yaşından bu yana hemen hemen her sene hamile kalan Sue, 11 ay önce de 17. çocuğunu beklerken düşük yaptı. Çocuk denecek yaştan bu yana birlikte olan çift, çocukları Sophie’nin bir kız çocuğu dünyaya getirmesiyle anneanne ve dede olmanın hazzını da yaşıyor. Bütün aile bir arada olduğu için evde yemek saati bir restoran gibi oluyor. Aile, evde sanayi tipi çamaşır makinesiyle marketlerdeki gibi dev bir buzdolabı kullanıyor. Aile, bu kadar çocuk yetmiyormuş gibi 5 de köpek besliyor.



Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir