Yüzüklerin Efendisi’nin Ünlü Aktörü Vefat Etti.Yüzüklerin Efendisi’nin Ünlü Aktörü Vefat Etti.

Frankenstein, Kont Drakula ve en son Yüzüklerin Efendisi’ndeki Saruman karakteriyle hafızalara kazınan ünlü aktör Sir Christopher Lee 93 yaşında vefat etti.

Kalp rahatsızlığı bulunan ve Sör unvanına sahip Christopher Lee, 3 hafta önce solunum güçlüğü ve kalp yetmezliği şikayetleri nedeniyle hastaneye kaldırılmış ve hastanede tedavi görmekteydi.  Lee, geçtiğimiz Pazar sabahı Londra’da bulunan Chelsea ve Westminster Hastanesi’nde solunum yetmezliği sebebiyle yaşamını kaybetti.

Ünlü aktörün ölüm haberi, 50 yıldır evli olduğu eşinin isteği üzerine önce aile üyelerini bilgilendirmek amacıyla basından saklandı.

Bugün, tam 50 yıldır evli olduğu eşi  resmi açıklamayı yaptı ve sinema dünyasının kült isimlerinden Christopher Lee’nin 93 yaşında hayata gözlerini yumduğunu duyurdu.

Christopher Lee, aynı zamanda bir müzik grubu ile heavy metal albümü de çıkartmıştı!

CHRISTOPHER LEE KİMDİR?

Christopher Frank Carandini Lee (d. 27 Mayıs 1922), İngiliz aktör. 1957 yapımı The Curse of Frankenstein filminden sonra tanınmaya başlamıştır.

Özellikle korku filmleri, Frankeştayn ve Drakula rolleri ile ünlenmiştir. Genellikle mistik ve karanlık rolleri canlandırmış , kariyerinde çok film olmasına rağmen Drakula’nın çeşitli seri filmleriyle ünlenmiş ve en fazla takdir edilen Drakula karakterinden birisi olmayı başarmıştır. Muazzam oyunculuğu ve sahneye olan etkisi görülmeye değerdir.

2001 yapımı Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, 2002 yapımı Yüzüklerin Efendisi: İki Kule ve 2004 yapımı Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü filmlerinde Saruman; 2002 yapımı Yıldız Savaşları: Bölüm II – Klonların Saldırısı ve 2005 yapımı Yıldız Savaşları: Bölüm III – Sith’in İntikamı filmlerinde Kont Dooku rolleri sinema tarihinde efsaneleşmesini sağlamıştır.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir