Sosyal Medya’daki Linkler Finansal Bilgileri ÇalıyorSosyal Medya’daki  Linkler Finansal Bilgileri Çalıyor

Antivirüs yazılım firması ESET’in Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu, Sosyal medyada paylaşılan linkler ile ilgili uyarıda bulundu!

Akkoyunlu, sosyal medya hesaplarındaki linklerin kullanıcıları virüslü sitelere yönlendirdiğini, bu şekilde finansal bilgilerin elde edildiğini bildirdi.

ESET Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Akkoyunlu, “bana bir şey olmaz” diyerek hem bireylerin hem de kurumların siber saldırıların hedefi haline geldiğini, siber saldırılardan korunmak için yapılması gereken 4 önemli konu olduğunu vurguladı.

Öncelikle sosyal medya linklerine güvenmemekle işe başlayabilirsiniz.

  • Sosyal medya hesaplarındaki pek çok link, kullanıcıları sahte ve virüslü sitelere yönlendiriyor, kişisel ya da finansal bilgileri elde etmeyi hedefliyor. Tıkladığınız linke dikkat edin.
  • Basit şifrelerin hackerlerin işini kolaylaştırıyor. Banka, online alışveriş ya da mail hesapları için mutlaka ayrı ayrı ve olabildiğince küçük-büyük harfli, rakamlı şifrelerin oluşturulmalı.
  • Microsoft Office, Adobe Flash Player ya da Java gibi programlara ilişkin sistem güncellemeleri mutlaka yapılmalı.
  • Akıllı cep telefonuna üçüncü parti aplikasyon mağazalarından kaynağı belirsiz program indirilmemeli.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir