Bel Fıtığı İçin Zerdeçal Çayı!Bel Fıtığı İçin Zerdeçal Çayı!

Uzman Dr. Mustafa Eraslan’dan bel fıtığı hastalarına zerdeçal ve ceviz yaprağı çayı tavsiye etti!

Bitkilerle Tedavi Uzmanı Dr. Mustafa Eraslan, “Halk arasında bel fıtığı olarak bilinen hastalığın tıp dilinde adı disk hernisidir olduğunu ve  belli bir yaştan sonra hem kadınlarda hem erkeklerde sıkça görüldüğünü  belirtti.

Eraslan, “Uzun boylular, ağır işlerde çalışanlar, ağır kaldıranlar, sürekli ayakta kalanlar, sürekli masa başında çalışanlar, çok yoğun stres altındaki insanlarda bel fıtığının görülme olasılığının yüksek olduğunu belirten Eraslan, Doğada her türlü hastalığın çaresi var. Doğru seçilen bitkiler, doğru şekilde ve ölçüde kullanılırsa tedavide mükemmel sonuçlar oluşturacaktır. ”

Zerdeçal ve ceviz yaprağı:

Dr. Mustafa Eraslan, aktardan edinilebilecek bu iki bitki çayı ile fayda sağlanabileceğini belirtti. 2-3 gram zerdeçal ile 1 gram kadar öğütülmüş ceviz yaprağı kaynamış suya ilave edilip ağzı kapalı olarak 15 dakika bekletilir. Daha sonra, süzülerek günde 2-3 kere tüketilmesini tavsiye eden Dr. Mustafa Eraslan, hastaların ağır kaldırmamalarını, ani hareketler yapmamalarını, doğru oturmayı ve doğru hareket etmeyi alışkanlık haline getirmelerini önerdi.

⇒Zerdeçal’ın Faydaları Ve Kullanım Alanları için Tıklayın⇐

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir