Nintendo, Mobil Oyun Çıkartıyor!Nintendo, Mobil Oyun Çıkartıyor!

Nintendo mobil piyasasına adım atıyor ve Japon oyun şirketi 2017 senesinde kadar toplam 5 farklı mobil oyun çıkaracak. Oyunlardan ilkinin bu sene sonunda görülmesi bekleniyor.

Iwata, Nintendo’nun mevcut oyunları akıllı telefonlara uyarlamayacağını, en iyi oyunları yapmak için çalıştıklarını söyledi:

Nintendo CEO’su ve yönetim kurulu başkanı Satoru Iwata, “Küçük bir rakam olduğunu düşünebilirsiniz ancak amacımız her oyunu hit denilen seviyeye yükseltmek. Nintendo olarak çıkardığımız her oyunu, piyasaya çıkış tarihinden sonra çok uzun yıllar daha desteklemek ve geliştirmek istiyoruz. Bu şekilde düşünüldüğü zaman beş oyun hiç azımsanacak bir sayı değil ve akıllı cihaz sektörüne ne kadar ciddi hedeflerle girdiğimizin de göstergesi niteliğinde. Oldukça popüler olan oyunlar düşünüldüğünde bile, tüketici oyunun kalitesinden emin olmadığı sürece başarı ihtimali oldukça düşüktür. Ek olarak, hâli hazırda mevcut bir oyun sistemi için çıkarılan bir oyunu uyarlama yoluna gidecek olsaydık, akıllı cihazların oynayış standartlarının çok gerisinde kalırdık. Nitekim ikisi arasındaki iş modelleri de farklı olduğu için böyle bir hamleden olumlu sonuç beklemek yanlış olurdu.”” diyerek Nintendo’nun istekliliğini vurguladı.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir