Facebook’da Game of 72 Oynadılar Ortadan Kayboldular!Facebook’da Game of 72 Oynadılar Ortadan Kayboldular!

Facebook’ta tehlikeli bir oyun başladı! “72 Oyunu (Game of 72)” isimli oyuna dikkat!

Aileleri korkutan oyunun amacı henüz belli değil. Ama İngiltere’de 14 ve 15 yaşındaki 2 genç kız iz bırakmadan kayboldular. Ve evlerinden 30 km uzakta bulundular.

14 yaşındaki Sammy Clarke ve 15 yaşındaki Siobhan Clarke (akraba olmadıkları belirtildi) ailelerinin kayıp ihbarı üzerine evlerinden yaklaşık 30 km uzaklıkta bulundu. Kızların 22 yaşındaki arkadaşları Kieran Hartley Anderson ile buluşmak üzere ortadan kayboldukları açıklandı. 22 yaşındaki adamın ifadesi alındı.

Geçen ayda Fransa’da Yaşanmıştı!

Geçtiğimiz ay benzer bir vaka Fransa’da yaşanmıştı. 13 yaşındaki bir kız 72 saat boyunca ortadan kaybolmuş ve kendiliğinden evine dönmüştü. Emma ismindeki kıza nerede olduğu ne yaptığı sorulmuş ancak “72 Oyunu’nu bitirdim“den başka bir yanıt alınamamıştı.

72 Oyunu (Game of 72)” Tehlikeli OYUN

“72 Oyunu” adı verilen ve gençlerin ortaya çıkmaması için çok dikkatli davrandıkları oyun ailelere korkulu anlar yaşatıyor. Oyundaki amaç 72 saat yani 3 gün boyunca kimseye haber vermeden, ardından şüphe uyandıracak hiçbir iz bırakmadan kayıplara karışmak.

GAME OF 72 NEDİR? 

Oyunun amacı, gençlerin ortadan kaybolarak ailelerini olabildiğince korkutmak ve dikkat çekmek olduğu söyleniyor. Uzmanlar ailelerin çocuklarının Facebook profillerini kontrol etmeleri ve şüpheli gördükleri durumlarda uzmanlardan profesyonel destek almaları konusunda uyarıyor.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir