Sosyal Medyayı İkiye Bölen FotoğrafSosyal Medyayı İkiye Bölen Fotoğraf

İnternette hızla yayılan kedi fotoğrafı sosyal medyayı ikiye böldü.

Merdivenlerin ortasındaki bir kedi, “aşağıya mı iniyor, yoksa yukarıya mı çıkıyor?”. Sizce bu kedi yukarıya mı çıkıyor, yoksa aşağıya mı iniyor?

Geçtiğimiz aylarda sosyal medyada paylaşılan bir elbisenin rengi de büyük tartışmaya neden olmuştu. Sosyal medyayı  ikiye bölen elbisenin ardından bu kez de bir kedinin fotoğrafı yeni bir tartışma başlattı.

kedi

 İlk olarak 9gag isimli sitede paylaşılan kare, son 24 saatte 150 binin üzerinde twettlendi.  Kedi resmi adeta rekora koşuyor.  Sosyal medyada hızla yayılan fotoğrafta, kedi iniyor mu, çıkıyor mu tartışması başladı. 

Herkesten farklı bir ses çıkmaya başladı ve yorumlar şu şekilde geliyor. Söz konusu kareye bakan bazı kullanıcılar kedinin merdivenlerden yukarı çıktığını iddia ederken, diğer grup kedinin aşağıya indiğini belirtiyor.

Merdivenlerin yanlarındaki şekillere bakarsanız kedi aşağı iniyor gibi duruyor. Ama ışık yanılsamasına göre bu duvar ile merdivenin birleştiği yerler ters bir algı yaratıyor. Bu sebeple kedi yukarıya çıkıyor gibi gözüküyor.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir