Büyük Usta Son Yolculuğunda!Usta sanatçı Kayahan sevenlerinin gözyaşları ile son yolculuğuna uğurlanıyor.

66 yaşındaki büyük usta Kayahan tedavi gördüğü hastanede dün sabah 07:00 sularında hayata gözlerini yumdu. Usta sanatçının uzun yıllardan beri Yumuşak Doku kanseri ile mücadele ediyordu.

Kayahan için bugün saat 10:30’da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’ndaki anma töreninin ardından, Kayahan , Teşvikiye Camii’nde kılınacak öğle namazına müteakip olarak Kayahan’ın, vasiyeti gereği ‘deniz gören bir yere defnedilmek istediği için’ Kanlıca Mezarlığı’na defnedilecek. Çelenk göndermek isteyenlerin Mehmetçik Vakfı’na bağış yapmalarını istedi.Kayahan bütün konserlerinde satılan hediyelik eşyalarının gelirini Mehmetçik Vakfı’na bağışlıyordu.

Açar ailesinin isteği ise cenazeye çelenk gönderilmemesi idi.
Kayahan’ın, vasiyeti gereği ‘deniz gören bir yere defnedilmek istediği için’ Kanlıca Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi. Ayrıca sanatçının ailesi cenazeye çelenk göndermek isteyenlerin, çelenk yerine Mehmetçik Vakfı’na bağış yapmalarını istedi. Kayahan bütün konserlerinde satılan hediyelik eşyalarının gelirini Mehmetçik Vakfı’na bağışlıyordu.

Cemal Reşit Rey’de salonunda düzenlenen törende, Suat Suna, İskender Paydaş, Arif Sağ, Hakan Peker, Eşi İpek Açar, kızları Aslı Gönül ve Beste’nin yanı sıra Nilüfer, Sezen Aksu, İskender Paydaş, Mirkelam, İzzet Öz, Betül Demir,Arif Sağ, Hakan Peker ve aralarında bir çok isim bulunduğu  tören alanındaki yerlerini aldılar. Kayahan için 1 dakikalık saygı duruşu ile başlayan tören’in sunuculuğunu Suat Suna üstlendi. İpek Açar “Tüm sözleriniz için teşekkür ediyorum hepinize. Konuşamayacak kadar üzüntülüyüm. Anlayışınız için sağolsun, eksik olmayın.” dedi. 

BABAM HAKKINI HELAL ETSİN

Kızı Beste Açar E Bebeği Şarksının hikayesini anlattı:

“Bir gün işten gelmiş. Her gün beni öperdi gelir gelmez. Bana ‘E bebeğim’ şarkısını yazmış. Onu çok sevdiğimi, her şey için teşekkür ettiğimi söylemek istiyorum. Babam bana hakkını helal etsin. Çok iyi kalpli, herkesin muhteşem bir ders aldığı insandı. Büyük oğlu 17 yaşında. Keşke küçük oğlum da onunla uzun vakit geçirebilseydi.

‘İkinci babamı kaybettim’ diyen Suat Suna duygularını “Bir sanatçı kaybı yaşıyoruz ama benim içinbir baba kaybı.Son konseriyle ilgili çok konuştuk rahatsızlığı ileri boyuttaydı. Bu konserin yapılması sağlık açısında iyi değildi ama o bunu yapmak istedi. Çünkü seyircisiyle vedalaşmak istiyordu. Yıllarını seyircisi için yaşamış olması, şarkı yazmayı hayatındaki en önemli yere koyması, hastalığının durumunu fark etmesi ve seyircisiyle buluşmak istemesi çok dramatik. Sahnede bunu yaşamak istedi. Çok fazla söyleyecek bir şey yok. Kendine özel bir insandı. Herkesin örnek aldığı biri vardır bu işte. O hep kendi yolunu çizdi vedası bile öyle oldu.” sözleriyle anlattı.

İskender Paydaş ise “Baba yarımı kaybettim. 30 senedir birlikteyiz. Hayatımın çok büyük bir bölümü onunla geçti. Benimle çok uğraştı. Kendi ahklaki değerlerini bana aşılamak için. Yeteneğimi sonuna kadar desteklediği gibi benim daha iyi olabilmem için de uğraştı. Düne kadar bu durum ben, çok rahatlatıyordu. Artık bana yardım eden biri yok. Bu yaşta büyüdüm diye düşünüyorum. Onu gelecek nesillere taşımak için gerekli gücü inşallah bulacağım kendimde. Aramızdan ayrılışının nasıl bir şey olduğunu önümüzdeki günlerde çok daha iyi anlayacağız. Sevenlerin başı sağolsun. Dualarınız eksik etmeyin. Onu sonsuzluğa uğurladık. O bu dünyaya çok büyük bir iz bıraktı.” dedi.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir