Hastayı Kaybettik!Hastayı Kaybettik!

Doktorlar, hastasının yaşamı bittiğinde kötü haberi bu şekilde verir” hastayı kaybettik” iki kelime!

İki kelime koskoca yaşam karşı taraf yıkılırken doktordan iki kelime ? Öyle görür hasta yakını halbuki meslekleri gereği biraz soğuk kanlı olmaları gerekiyor ve en güçlü halleri ile çıkıyor ağızdan iki kelime hastayı kaybettik.

Halbuki, hasta ile doktor ilişkisi daha ötelere varabiliyor. Bir yaşamı kurtarmak için amaç edinen doktor hastasının yaşaması için elinden gelen tüm çabayı gösteriyor. O hastayı kurtarmak onun için dünyaları kurtarmak, o hastayı kurtarmak bir yaşamı daha hayatın içine yeniden bırakmak olacak. Belkide hastasına yaşayacaksın sözünü, yaşayacaksın umudunu verdiği için, onu yerine getirme isteği. Ancak kaybetiği an doktorunda yıkıldığı an üstelik tüm kurtarma çabalarına rağmen bir can elinden kayboluyor. Bir canın ilk kalp atışının duruş anını yaşıyor. Bunları neden mi yazdım ? Doktor değilim ancak geçtiğimiz gece paylaşım sitesi Reddit’te bir doktorun yıkıldığı anın resmi paylaşıldı. Ve resmin altında “Bu doktor hastasını kurtarmayı başaramadı” notu yazıyordu.

Kendisi de bir doktor olan NickMoore911, açıklamasının devamında şunları yazmış; “Bizim çalışma alanımızda bu durum sık yaşanıyor. Genelde kaybettiğimiz hastalarımız çok yaşlı, hasta, ya da bazen ikisi birden oluyor. Ancak bu sefer ölen hasta 19 yaşındaydı. Bazen böyle bir hastayla ilgilendiğinizde yaşadıklarınız size bir darbe bırakır.”

Doktorun Zor Anı "Hastayı Kaybettik"

Moore fotoğrafı halkla paylaşmak istediğini, çünkü bu anın yaşam ve ölüm arasındaki ince çizgide çalışan insanların her gün yaşadıklarına ışık tuttuğunu söylüyor. Şu ana dek 4000’den fazla yorum paylaşılan fotoğrafın altında, başka acil servis çalışanları da anılarını paylaşmaya başladı.

Onlarda İnsan Ve bu bilinmeli! Moore bu hastanenin neresi olduğunu, doktorun kim olduğunu ya da 19 yaşındaki hastanın ölüm sebebini açıklamadı. More;

“İnsanlar doktorların da en az hastalar kadar insan olduklarını bilmeliler. Bu fotoğraf da bunu gösteren en önemli kanıtlardan birisi, doktorun bu fotoğraftan birkaç dakika sonra tekrar içeri girdiğini, başı dik şekilde işine devam ettiğini” açıkladı.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir