Bu Resim Sosyal Medyayı İkiye Böldü.Bu Resim Sosyal Medyayı İkiye Böldü.

Beyaz mı, Mavi mi?

Dün sosyal paylaşım sitelerinden, Tumblr’da ‘swiked‘ adlı kullanıcının yüklediği bir elbise fotoğrafı, dünyayı resmen ikiye böldü! 

Swiked adlı kullanıcı “Arkadaşlar lütfen bana yardım edin… Bu elbise altın-beyaz mı, yoksa siyah-mavi mi? ben ve arkadaşlarım bir türlü karar veremiyoruz ve kafayı yemek üzereyiz” diye  yazdı ve o an kullanıcının fotoğrafı altında tam anlamıyla büyük  bir tartışma başladı.

Tüm dünya, dün akşamdan beri bu elbisenin rengini konuşuyor. Bazıları beyaz-altın renkte olduğunu, bazıları ise mavi-siyah renkte olduğunu söylüyor.

Fotoğraftaki elbisenin rengi ‘beyaz ve altın sarısı’ diyenlere ‘ne demek canım, bal gibi mavi ve siyah’ karşılığını verenler. Bazısı “kör müsünüz, beyaz işte” derken, bazıları ise “abi elbise baya baya mavi, nasıl beyaz dersiniz? diyenler oldu.  İnternette büyük bir tartışma başlamış oldu.

Akabinde olay internette olay oldu.  Konu hakkında Mashable, CNN International, USA Today, Business Insider başta olmak üzere, pek çok haber sitesinde yorumlar yapıldı.

Twitter‘da kısa sürede trend olan bu kıyafetin rengiyle ilgili tartışmalar tüm hızıyla sürüyor. Sizce elbise ne renk? 🙂 Yakınınızdakilerin de görüşünü alın… İki farklı sonuç çıkacak!

mavi-mi-beyaz-mi

Beyaz ve altın sarısı ya da… Mavi ve siyah!

Bir internet sitesinin elbise hakkında açtığı ankette, elbiseyi sarı-beyaz görenlerin sayısı şimdilik daha fazla.

Roman originals markasının ürettiği elbiselerin 4 rengi var.

mavi-mi-beyaz-mi (3)

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir