Aytaç Yörükaslan Vefat Etti!Aytaç Yörükaslan Vefat Etti!

Efsane dizi Süper Baba’nın ”Yusuf Kaptan”ı Aytaç Yörükaslan hayatını kaybetti!

78 yaşındaki mimar, oyuncu ve yönetmen Aytaç Yörükaslan, 90’lı yılların efsane dizisi  Süper Baba‘nın milli piyangocusu ve Sıcak Saatler dizisinin marangozu, rollerinde yer almıştı.   Aytaç Yörükaslan, solunum yetmezliği ve mide kanaması teşhisiyle kaldırıldığı hastanede sabaha karşı yaşamını yitirdi.

Mimar, oyuncu ve yönetmen Aytaç Yörükaslan, solunum yetmezliği ve mide kanaması teşhisiyle kaldırıldığı hastanede sabaha karşı gözlerini yumdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’ndan yapılan açıklamaya göre, Aytaç Yörükaslan için yarın Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde anma töreni düzenlenecek. Yörükaslan’ın cenazesi, Şakirin Camisi’nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilecek.

AYTAÇ YÖRÜKASLAN KİMDİR?

1937’de doğumlu Aytaç Yörükaslan,  önce Cep Tiyatrosu’nda, daha sonra İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda çalıştı.   2002 yılında Şehir Tiyatrosu’ndan emekli olan Yörükaslan, mimarlık mesleğinin de pek çok tiyatro binasının yapımına da imza attı.

Yörükaslan aralarında “Baş Sayfa”, “Eyüp Üzerine Oyun”, “Bozguncu”, “Sabır ve Sebat”, “Hacı Yatmaz”, “Lütfen Dokunmayın”, “Tuzak”, “Aman Avcı”, “İktidar”, “Güneş Batarken”, “Macbeth”, “Avluya Bakan Pencere”, “Yedinci Köpek”, “Kuru Gürültü”, “Elektronik Beyin”, “Coriolanus”, “Hamlet”, “Hepimiz Bir Kişi İçin”in bulunduğu oyunlarda rol aldı.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir