SGK Hizmet Dökümünü Online SSK Uygulaması ile AlınSGK Hizmet Dökümünü Online  SSK Uygulaması ile Alın

E-devlet üzerinden E-Devlet şifresiyle yada  ESGM üzerinden şifresiz olarak kullanabileceğiniz SGK hizmet dökümü uygulamasına, internet ağına erişiminiz olduğu her yerden ulaşabilirsiniz.

E-Devlet şifresi ile SGK hizmet dökümü sorgulaması yapmak için yapmanız gerekenler:

E-Devlet şifrenizi herhangi bir PTT şubesinden temin ettikten sonra , E-Devlet şifrenizi kullanarak E-Devlet üzerinden SGK hizmet dökümü sorgulaması yapabilirsiniz. Bu sorgulama işlemi için;

SGK HİZMET DÖKÜMÜ

SİGORTA SORGULAMA

HASTANE RANDEVU

NE ZAMAN EMEKLİOLURUM?

1. Başlangıç olarak, E-Devlet’in resmi web adresine giriş yapınız.

2. Buradan ‘E-Hizmetler’ bölümüne tıklayınız. ‘E-Hizmetler’ bölümü bu sayfanın sağ tarafında yer almaktadır.

3. Devamında bu bölümden ‘S’ harfine tıklayınız. Harflerin alfabetik sıraya göre sıralandığı bu alan, sayfanın sol tarafında yer almaktadır.

4. ‘S’ harfinde bulunan seçeneklerden, ‘Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ yazan seçeneğe tıklayınız.

5. SGK seçeneğine tıkladıktan sonra burada yer alan, 4A (SSK), 4B (BAĞKUR) ya da 4C (Emekli Sandığı) kurumlarının hizmet dökümlerini göreceksiniz. Bu kurumlardan hangisi hakkında bilgi almak istiyorsanız veya bu kurumlardan hangisine bağlı olarak çalışıyorsanız o kurumu seçiniz.

6. Son işlem olarak, T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi sisteme giriniz ve devamında kimlik doğrulama işlemleri için sizden istenen kişisel bilgilerinizi giriniz. Kimlik doğrulama işleminizi de yaptıktan sonra, hesaplama işleminiz sonlanmış olacaktır.

Bu şekilde SGK hizmet dökümüsorgulamasısistemi üzerinden, dilediğiniz konuda sorgulama yapabilir ve bilgi edinebilirsiniz.

E-SGM üzerinden şifresiz olarak SGK hizmet dökümü sorgulaması yapmanız için gerekenler:

1. Başlangıç olarak, SGK ‘nın resmi internet adresi olan E-SGM internet adresine giriş yapınız ve buradan uyruğunuzu seçiniz.

2. Ardından T.C kimlik numaranızı giriniz.

3. Devamında, nüfusa kayıtlı olduğunuz ili, doğum yılınızı, nüfus cüzdanındaki cilt numaranızı giriniz.

4. Daha sonra buradaki sayfada yer alan güvenlik kodunu size gösterilen ilgili bölüme giriniz ve ‘Sorgula’ seçeneğine tıklayınız.

5. Ardından yeni açılan sayfada bulunan ‘Hizmet Bilgisi’ seçeneğine tıklayınız.

6. Son olarak, buradan 4A (SSK), 4B (BAĞKUR) ve 4C (Emekli Sandığı) kurumlarından hangisi ile ilgili hizmet dökümü sorgulaması yapmak istiyorsanız ya da bu kurumlardan hangisine bağlı çalışıyorsanız o kurumu seçiniz.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir