Facebook’daki Tüm Resimleriniz Silinebilirdi!Facebook’daki Tüm Resimleriniz Silinebilirdi!

Facebook kullanıcılarının çoğu Facebook’u albüm gibi kullanıp tüm resimlerini ekliyor. Çünkü Facebook’da resimler silinmez!

Ancak, Facebook‘da resimlerin silinmeyeceği imajı tamamen yanlış. Çünkü teknolojinin olduğu her yerde ve her zaman bir açık var. Facebook’un bu açığının farkına varan Hindistan’lı Laxman Muthiyah isimli kullanıcı, bu açığı buldu.
Facebook’un bu açığı Graph API‘sında bulunuyor. Geliştirici Laxman Muthiyah ise Perşembe günü Blog’unda paylaştığı yazıda API’nın kendisine ait olmayan fotoğrafları silmeye izin verdiğini yazdı. Muthiyah göre herhangi bir kişiyi kurban seçip o kişinin albümünü silebildiğinizi açıkladı. Ve bunun içinde albümün ID (kimlik) numarasını bilmek yetiyor. Muthiyah, durumu Facebook’a bildirdiğini ve sosyal ağın çok hızlı davranarak, sorunu 2 saatte çözdüğünüde açıkladı. Bu açığı bulup Facebook’a raporlayan Muthiyah, onarımın ardından Facebook’tan 12.500 dolarlık bir ödül elde etti.Facebook’un sorun ve açıkları bulan geliştiricilere miktarı 500 dolar ile 33.000 dolar arasında değişen ödüller dağıttığı ise bilgiler arasında.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir