Giyilebilir Teknoloji :Akıllı YüzüklerGiyilebilir Teknoloji :Akıllı Yüzükler

Giyilebilir teknoloji son zamanlarda çok revaçta olmaya başladı Samsung’un akıllı saati Google’dan gözlük  ve Reeme rüya gözlükleri  gibi teknolojilerin üzerinden çok geçmeden şimdide ”Smarty Ring” Akıllı Yüzükler geliyor…

Yüzüğün amacı telefonunuza bakmadan bildirimlerinizi görebilmek. Sizi arayanlar mesaj gönderenler, Facebook bildirimleri gibi haberdar olmanız gereken  her şeyi Bluetooth 4.0 teknolojisi  ile yüzük üzerinden uyarı alıp, takip edebiliyorsunuz.

Yapılan araştırmalar sonucu cep telefonu kullanıcılarının günde 150 kez  telefonlarına sadece bildirim var mı diye baktıkları sonucuna varılmış. Bu gerçek i ile  yola çıkan geliştiriciler akıllı yüzüğü düşünmüşler.

Ürün kablosuz şarj olabileceği için parmağınızdan çıkarmak gibi bir sorununuz olmayacak. Kol saati gibi digital olacak olan akıllı yüzük  için Smarty Ring uygulamasını iOS veya Android tabanlı telefonunuza indirmeniz gerekecek.

Nisan 2014’te teslim edilecek hem iOS hem de Android uyumlu olan Smarty Ring, üretimi için 40.000 dolara ihtiyaç var. Ve şuana kadar 10.000 dolar toplanmış durumda.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir