85 Dişi Çekildi Ve Şimdi Dişleri İnci Gibi!85 Dişi Çekildi Ve Şimdi Dişleri İnci Gibi!

Ağzı, çenesi, göz çukurları dahil toplam 85 dişi olan Mesut Küskü, 2 yıl sonra inci gibi dişlere sahip oldu!

Çene Cerrahisi ve İmplantoloji Uzmanı Prof. Dr. Serhat Yalçın operasyon’un gerçekleştirdiği tedavi ile 2 yıl sonunda Küskü ,artık hayatını normal bir şekilde idame ettirebilecek. 2 yıl içinde 6 operasyon geçiren Küskü’nün ilk isteği evlenmek.

Küskü’nün tedavisini ücretsiz üstlenen Prof. Dr. Yalçın, “Mesut’un yüzünde, çekilen dişlerinden dolayı çöküntüler olmaması için kendi kanından ayrıştırılan kök hücreler, iyileşmeyi sağlayan hücreler ve hormonlar tekrar yüzüne enjekte edildi. İmplantların konulabilmesi için çene kemiği kalınlaştırıldı. Yaklaşık bir yılın sonunda diş çektirmiş normal bir hasta haline getirilen Küskü’nün toplam 2 yıl süren tedavinin sonunda çenesine implantları yerleştirildi ve son olarak protezleri konuldu.

Meslek hayatım boyunca gördüğüm, ağzında bu kadar çok dişi olan ilk vakkaydı. Diş hekimliği literatürüne geçmesi gereken örnek bir tedavi oldu. Tedavi sonrası şimdi çene cerrahisi ve implantolojinin geldiği noktayı göstermesi açısından kamuoyuyla detayları paylaşmak istedik. Ağzında, dişlerinde yaşadığı sorunlar nedeniyle yıllarca bu acıları ve zorlukları çeken insanlar var. Bu kişilere bir umut ışığı olsun. Çene kemiğiyle ilgili sorunlar yaşadığı için implant yaptıramayacağını düşünen insanlara seslenmek istiyorum. Yeni teknolojiler ve ileri cerrahi ile pek çok hastaya çare bulmak mümkün” şeklinde konuştu. Küskü’nün artık inci gibi dişileri var
” dedi.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir