Kolesterole Karşı Elma Tüketin.Kolesterole Karşı Elma Tüketin.

Uzmanlar her mevsim olan mucizevi meyve elmanın başta kolesterol olmak üzere Alzheimer ve  Diyabette karşı tüketilmesi gerektiğini vurguluyorlar.

Uzman Diyetisyen Nilay Keçeci, elmanın  içerdiği lif ve antioksidanlar nedeniyle özellikle LDL kolesterolün düşürülmesinde  büyük etkisi olduğunu ifade ediyor.

Keçeci; zayıflama diyetlerinin vazgeçilmezi olan elmanın, hem kilo verilmesi hem de kilo korunması için bire bir olduğunu ve  her gün bir elma tüketmenin  gerekli olan lif miktarı ile hem yağlanmanın geciktirilmesini sağlarken kas yapımı içinde fayda sağlayacağını söyledi.

 Özellikle kilo alma riskleri olan bireyler de kalori yakımın da yardımcı olduğunu  ve vücudumuzun dengede tutmamızı sağlayacak bir koruyucu haline geldiğini dile getirdi.

İçerdiği vitamin ve mineraller hem cildin güzel kalmasına hem de bağışıklık sisteminin kuvvetlenerek hastalıklardan arınmamıza ya da hastalıkların önlenmesine yardımcı olacağını sözlerine ekledi.

Elmadan bitki çaylarında faydalanılmasını öneren Uzman Diyetisyen Nilay Keçeci,

Elmanın içerdiği vitamin mineral ve antioksidanlarla vücuttan fazla suyun ve yağın atılmasına yardımcı olduğunu, tarçın, ısırgan ve mate yaprağıyla birlikte kullanıldığında detox etkisi gösterip, kilo verme programların da kullanılabildiğini ifade etti.

Pek çok araştırmada Kolon ve göğüs kanserinde önleyici etkisi olduğunu ifade eden Keçeci,  her gün bir elma ailede diyabet riski olan bireylerin için önleyici etki gösterdiğini,  diyabetin ilerlemesini önlediğini  ve özellikle kırmızı, mor ve mavi meyvelerle birlikte tüketildiğinde diyabetin ilerlemesi ve komplikasyonlarının görülme riskini önlediğini söyledi.

Antioksidan etkisi ile pek çok sinir sistemi hastalıkların da ve Alzheimer hastalığının oluşmasının önlenmesi ya da geciktirilmesinde elmadan faydalanılacağını ve  özellikle anne adaylarının,  her gün 1 elma yendiğinde astım ve benzeri solunum sistemi hastalıklarına yakalanacak çocuk doğurma riskleri azaltmakta olduğunu ifade etti.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir