Hakkı Kıvanç Son Yolculuğuna Uğurlandı Ama!Hakkı Kıvanç Son Yolculuğuna Uğurlandı Ama!

Hayatını kaybeden Yeşilçam’ın tanınmış oyuncularından Hakkı Kıvanç, Beyoğlu’nda kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye sanat camiasından katılımın çok az olması Kıvanç’ın sevenleri tarafından ‘vefasızlık’ olarak yorumlandı.

Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Hakkı Kıvanç son yolcuğuna uğurlandı. Hakkı Kıvanç için İstiklal Caddesi’ndeki Ağa Camii’nde cenaze merasimi düzenlendi. Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazında Kıvanç’ın yakınları ve sevenleri saf tuttu. Cenazeye Türker İnanoğlu ve Serdar Gökhan  katıldı. Cenaze namazının ardından oyuncu için helallik istendi ve dualar edildi. Kıvanç’ın naaşı toprağa verilmek üzere Kulaksız Mezarlığı’na götürüldü.

 ”Sanatçıya Vefasızlık ” 

84 yaşında hayatını kaybeden sanatçının cenazesine Sanat Camiasından isimlerin olmaması ”sanatçıya vefasızlık ” olarak yorumlandı.

Kıvanç’ın cenazesine sanat camiasından, Türker İnanoğlu ve Serdar Gökhan dışında sinema oyuncularından pek katılan olmaması ile dizi oyuncularından Kaya Erbaş ”Vefasızlık ” olarak yorumladı. Erbaş, “Hakkı Kıvanç dediğimiz abimiz, 60’lı yıllarda bu işe başladı. Başrolü bile var. Zirvede olan kişiler yanında çalışmıştır. Bir Cüneyt Arkın, Fikret Hakan’ı göremiyoruz burada. Gelen bir Serdar Gökhan var burada. Vefasızlık var. Yeşilçam’ı dışlamışlar zaten. Yeni jenerasyon Yeşilçam’ı tanımıyor zaten. Yeşilçam’ın sayesinde bulundukları yere geldiler.” diye konuştu.

Yapımcı Türker İnanoğlu ise, “Ağır ağır Yeşilçam sineması her gün birer birer bitiyor. Çok üzülüyoruz. Ben geldiğimde vardı Hakkı. Çok beyefendi, efendi, centilmen bir kişiliğe sahipti. Amirlerine yönetmenlere ve yapımcıya karşı çok anlayışlıydı.” dedi. Cenazeye katılımın az olmasını da değerlendiren İnanoğlu, “Herkes kendinden sorumlu. Ben hasta yatağımdan kalktım geldim.” şeklinde konuştu.

Cenazede üzüntüsünü dile getiren eski oyunculardan Necdet Kökeş, “Zamanımız gelince hakkın rahmetine kavuşacağız. Belirli bir yaştan sonra yaratan ne emir buyurursa o olur.” ifadesini kullandı.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir