Anne Sütü İçerse Yaşıyor.Anne Sütü İçerse Yaşıyor.

Beyninde oluşan tümör sebebiyle 8 ay ameliyat olan fakat ameliyat sonrası felç olan 19 yaşındaki İsmet Polat Kaşıkçı, sağlığına kavuşması anne sütüne bağlı.

Edirne’nin Keşan ilçesinde yaşayan 19 yaşında olan İsmet Polat Kaşıkçı, yaklaşık 8 ay evvel “medulloblastom” denilen beyincik bölge tümörü nedeniyle ameliyat oldu.  Operasyon sonrası hem hareket etme, hem de konuşma yeteneğini kaybeden gencin hayata tutunabilmesi anne sütüne bağlı.

Yürüyemeyen ve konuşamayan İsmet, kemoterapi tedavisine  başladı. Tedavi esnasında kan değerleri düşen İsmet için doktorlar “Anne sütü ile beslenmesi gerekiyor” diye konuştu. Çünkü kan değerleri düştüğünde kemoterapi tedavisi kesiliyor ve İsmet için hayati tehlike arzeden hal ortaya çıkıyor.

Oğlunun büyük destekçisi olan 42 yaşındaki anne  Türkan Kürklüoğlu, bir süre kendi sütünden vermeye başladı. Ancak İsmet’in her gün içmesi gerektiğinden Türkan hanımın sütü yetersiz kalmaya başladı. Çevreden anne sütü topladıklarını ancak bunu da her vakit bulamadıklarını söyleyen Türkan hanım, “Her gün taze anne sütüne ihtiyacımız mevcut. Allah rızası için devlet büyüklerimizden bu konuda yardım istiyorum. Evladımın anne sütü içtiği sürece ayağa kalkma umudu mevcut” diye konuştu.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir