Kışı Hasta Geçirmemek İçin 7 Şahane ÖneriKışı Hasta Geçirmemek İçin 7 Şahane Öneri

Soğuk algınlığı, grip ve öksürük kış aylarında kaçınılmazdır. Önlemimizi almak ve vücudumuzu hastalıklara karşı korumalıyız.

Kış hastalıklarına yakalanmamak için vücudunuza hastalıklara karşı dirençli hale getirebilmeniz gerekir. Peki vücudumuzun direncini nasıl arttıracağız? İşte size 7 öneri…

 Zencefil Çayı

Zencefil bir çok hastalığın tedavisinde kullanılır.  Ilık bir çayın içine zencefil katabilirsiniz ya da kaynamış suyun içerisine zencefil atabilirsiniz. Kaynamış suyun içine attığınızda tam olarak karışması için beklemelisiniz. İçine bal ve şeker atmayın.

Limon ve diğer turunçgil meyveler

Limon ve diğer turunçgiller tam bir C Vitamini deposudur. Kendinize limonata yapabilirsiniz ya da portakal soyup yemeniz yeterli. Portakal öksürüğü önler ve olan öksürüğünüzü ise azaltır.

Okaliptüs yağı

Okaliptüs yağını sürdüğünüzde cildiniz hemen yağı emer. Eğer masaj yaparsanız, tüm kas ağrılarınızı geçirir.

Buharlaşan mentollü krem

Göğüs bölgenize bu kremi sürdüğünüzde boğazınızı rahatlatır.

Sıcak duş

Sıcak bir duş her zaman rahatlatıcıdır. Kendinizi kötü hissettiğinizde hemen duşa girin. Özellikle gripken sıcak duş size iyi gelecektir.

Sırt masajı

Eğer okaliptüs yağınız yoksa üzülmeyin bu yağ olmadan da masaj yaptırabilirsiniz. Sıcak duştan sonra yüz üstü yatın ve masaj yaptırın. Bu size çok iyi gelecek.

Temiz hava

Rahat bir nefes almak için temiz hava şart.  Temiz havayı içinize çekebileceğiniz bir yere gidin, yavaş yavaş yürüyün ve düzenli nefes alışverişi yapın bu size çok iyi gelecektir.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir