Ünlü Edebiyatçı Yaşar Kemal’in Durumu KritikÜnlü Edebiyatçı Yaşar Kemal’in Durumu Kritik

Türk edebiyatının duayeni ve Nobel Edebiyat Ödülü’ne aday gösterilen ilk Türk yazar olan Yaşar Kemal, kaldırıldığı hastanede yoğun bakım ünitesine alındı. Durumunun kritik olduğu açıklandı.

Türk edebiyatının önde gelen yazarlarından Yaşar Kemal, sоlunum güçlüğü yaşaması nedeniyle İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi‘ne kaldırıldı. Daha sonra Kemal’in yoğun bakım ünitesine alındığı açıklandı. Şuuru kapalı olan  Yaşar Kemal’in  solunum destek cihazına bağlı olduğu öğrenildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu yoğun bakımda tedavisi süren Yaşar Kemal’in eşi Ayşe Semiha Baban‘ı arayarak sağlık durumu hakkında bilgi almış ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Karan, ünlü yazar Yaşar Kemal’in hayati tehlikesi bulunduğunu açıkladı.Mehmet Akif Karan, 5 gün boyunca başka bir hastanede tedavi edildikten sonra öğlen saatlerinde hastanelerine geldiğini açıkladı ve sözlerine şöyle devam etti.

“‘Ailenin isteği üzerine bizim hastanemize nakledildi. Akciğer enfeksiyonu ve kalp ritim bozukluğu var. Bilinci kapalı ve solunum makinasına bağlı. Maalesef hayati tehlikesi var. Yoğun bakımda solunum destek tedavisi görmekte ve tüm organ bozukluklarına yönelik çok yönlü bir tedavi uygulanmakta” dedi.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir