Şişeden Su İçerken Dikkat EdinŞişeden Su İçerken Dikkat Edin

Sağlıklı bir yaşam için suyun hayatımızda büyük önemi var.  Uzmanlar, sağlıklı yaşam, genç ve diri bir cilt için su tüketmenin önemini  hep ifade ediyorlar.  Fakat şişeden su içmek kalıcı kırışıklıklara sebep oluyor. Bu konu hakkında Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşegül Sivri; şişeden su içerken yapılan hareketlerin özellikle de  dudak etrafında kalıcı çizgilere neden olduğunu ifade ediyor.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşegül Sivri, yüzde kırışıklıkların yaşlanma ile cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucunda oluştuğunu söyledi. Bazı alışkanlıklarında yaşlanmanın erken belirtilerine neden olduğunu sözlerine ekleyen Sivri, kırışıklık oluşumunu yavaşlatmak ve daha genç görünmek için şöyle önerilerde bulundu. “Örneğin; sürekli güneşe maruz kalmak ciltte güneş hasarı ve sonucunda yüzde derin çizgilere neden olmaktadır. Yüz bölgesinde tekrarlayan hareketler, örneğin sürekli güneşe kısık gözle bakmak, sigara içerken kullanılan dudak hareketi yüzde kalıcı çizgilerin oluşmasına neden olmaktadır. Son zamanlarda yapılan çalışmalar bir diğer yaşlanma ve kırışıklık nedeni olarak su şişelerini hedef göstermektedir” dedi.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşegül Sivri, şişeden su içme alışkanlığının terk edilmesi gereken bir alışkanlık olduğunu belirtti.

 Sivri, şişeden su içerek yapılan ve tekrarlayan hareketlerin özellikle dudak etrafında kalıcı çizgilere neden olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti.  “Hastalarımıza çoğu zaman bol su içmeyi öneriyoruz. Tabii ki bu vücut için, cildiniz için ve sağlığınız için çok faydalı, fakat şişeden direk su içmek özellikle üst dudakta oluşan dik çizgilerin oluşumunu artırmaktadır. Şişeden su içme alışkanlığı terk edilmesi gereken bir alışkanlıktır. Suyumuzu şişe yerine bardaktan içmek dudak büzen hareketlerden kaçınmamızı sağlamaktadır. Maalesef istenmeyen mimik olan sigara içmek, şişeden su içmek ya da uzun süre güneş maruz kalma sonrası kırışıklıklarınız çoğu zaman oturmuştur ve kendiliğinden geriye dönüşü mümkün değildir“

Op. Dr. Ayşegül Sivri, bu evrede bir plastik cerrah ile tedavi seçenekleri için görüşülmesi gerektiğini önererek “Tedavi seçenekleri arasında yüz germe ve kimyasal peeling dediğimiz derin soyma işlemi uzun dönemde kalıcı olarak daha genç görünmenizi sağlayacaktır. Kırışıklıkları direk hyaluronik asit dolgu maddesi ile doldurulması ise size geçici fakat etkin bir yöntem olarak oldukça mutlu edecektir. Bu tedavi seçeneklerin dışında yine geçici ama çok etkili bir yöntem olan botoks tedavisi de bu kırışıklıkları yok etmekte ve oluşumunu engellemekte oldukça etkindir.” dedi.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir