Emziren Anneler Ten Kokusunu KorumalılarEmziren Anneler Ten Kokusunu Korumalılar

Uzmanlar emziren annelerin ten kokularını korumaları gerektiğini ifade ediyorlar.

Çocuk sağlığı uzmanları emziren anne ve çocuk arasındaki bağ ve iletişimin önemli olduğunu söylüyorlar. 

Uzmanlar annelerin ten kokusunu kaybetmemelerini parfüm-deodarant gibi kokulardan sakınmaları gerektiğini çünkü, bebeklerin annelerin ten kokusuna ilgi duyduklarını dile getiriyorlar.

Uzmanlar yaptıkları araştırmalarda, yeni doğan bir bebeğin, sadece mamayla beslense bile anne sütü koklatıldığında ona çok daha fazla ilgi duyduğunu gördüklerini dile getiriyorlar.

Bebeklere emziren ve emzirmeyen annelerin ten kokuları koklatıldığında,  emziren annelerin kokularını tercih ettiklerini farkettiklerini tespit edilmiştir.
Emziren annelerin tenindeki doğal çekici kokunun kaybolmaması için annelerin, parfüm sürmemelerini ve emzirme öncesi memelerini silerek süt kokusunu almamaları gerektiğini dile getiriyorlar.

Annenin bebeğiyle konuşmasınında gelişimi için çok önemli olduğunu dile getiren uzmanlar  inişli-çıkışlı vurgular ile bebekler ile sık sık konuşulmalı.

Zira genç anneler, bu konuşmayı saçma bulsalar bile, bu tarz konuşmalar bebeği dinlemeye ve onun da bebekçe dilini kullanarak annesiyle konuşmasını sağlıyor.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir