Facebook Hesabınız Kapanabilir!Facebook Hesabınız Kapanabilir!

Facebook kullanıcıları bugünlerde yeni bir karar ile sıkıntılı günler yaşıyorlar.

Facebook, bugünlerde soy ismi yada kullanıcı adı gerçeği yansıtmayan profillerin sahiplerini herhangi bir uyarı vermeden kapatıyor. Hesabına erişmek isteyen kişiye   “Facebook hesabınızdaki ismin gerçek adınız olmadığı anlaşılıyor. Arkadaşlarının kiminle iletişim kurduğunu anlaması için herkese gerçek hayattaki isimlerini kullanmasını öneriyoruz”. şeklinde İngilizce bir yazı ile karşılaşıyorlar.

Bu yazı karşılığında yapmanız gereken ise; kimlik, sürücü belgesi veya pasaportunuzun fotoğrafını çekip yüklemeniz. Facebook ekibi  “kimliğinizin doğruluğuna inanırsa” hesabınızı size geri açıyor.

Facebook’un bu verdiğiniz belgeyi aldıktan sonra profilinizi açacağının garantisi yok. Bazı kullanıcılar uzunca bir süre sonra beklerken bazıları tekrar profillerine erişim sağlayamıyor.

Kimlik Vermek Güvenli Mi?

Facebook ekibi” gibi “genel” bir birimin kimlik gibi önemli bir belgeyi istemesi kişilik ve gizlilik haklarına aykırı bir tutum olarak görülüyor.
Facebook, kimlik bilgilerinizin güvende olduğunu açıklıyor olsa da şirketin bu düşüncesiz ve sert tutumuna karşı alternatif bir çözüm bulması kullanıcıların talepleri arasında.

İşlerini Facebook’dan yürütenler zor durumda!

İşlerini veya yurtdışıyla ilişkilerini Facebook üzerinden yürüten ve gerçek adını kullandığı halde örneğin soyadını kullanmak istemeyen kullanıcılar, hesaplarının engellenmesiyle birlikte oldukça zor durumda bırakılıyor.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir