BitCoin’e Yasak GeldiBitCoin’e Yasak Geldi

 2009 yılından beri Çin’in desteklediği para birimi Bitcoin şimdi yine Çin tarafından yasaklandı. Çin merkez bankası’nın  bitcoin’i yasaklama kararından sonra bitcoin 1000 doların altına düştü.

Bitcoin’i kullanan finansal kuruluşlar için kötü haber bugün Çin Merkez bankasından gelsi. Çin Merkez bankası bu sabah Bitcoin’in yasaklandığını duyurdu.

Çin Merkez bankasının web sitesindeki açıklamada ”  ticari kurumlar Bitcoin’de alım-satım yapmaması gerektiği kaydedildi. Bitcoin’in sanal bir emtia olduğunu, gerçek anlamda bir para birimi olmadığı ve bir para otoritesi tarafından çıkarılmadığını vurguladı. Bitcoin’in riskleri konusunda uyarı yapan Çin Merkez Bankası, finansal kuruluşların Bitcoin’de işlem yapmalarını yasakladığını açıkladı.”

Bitcoin’i kullanan halk için yasak yok…

Çin merkez bankası halkın Bitcoin‘i  kullanmaması için bir yasak gelmedi. Halk riski üstlenip Bitcoin de işlem yapabilecekleri yalnızca kurumların Bitcoin ile ilişkili ürünlere güvence veremeyeceklerini, finansal kuruluşların Bitcoin’de işlem yapmalarının yasaklandığını vurguladı.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir