Hz.Musa Filmi Irçılık İle Tepki AldıHz.Musa Filmi Irçılık İle Tepki Aldı

Exodus: Gods and Kings ( Mısırdan Çıkış : Tanrılar ve Krallar ) isimli film Tevrat’ın bazı bölümlerinden esinlenerek yazdıldı. Filmin yönetmenliğini ise İngiliz yönetmen Ridley Scott’ın yaptığı Hollywood yapımı film ırçıklık ile tepki çekti.

Amerika Birleşik Devletlerindeki ilk gösterimi büyük tepki toplayan film Tevrat’ın bazı bölümlerinden esinlenerek yazılan hikaye sonucu Hz.Musa’nın doğumu ve bunun yanı sıra Hz.Musa’nın Mısır’da kraliyet ailesi tarafından evlat edinilmesi konu olarak ele alınıyor.

Aylar önceden Tepkiler Verilmişti.

Ridley Scott’ın Christian Bale, Sigourney Weaver ve Aaron Paul gibi beyaz oyuncular Mısır’daki roller için seçerken köle ve alt sınıf roller için siyahilerden seçilmesi Sosyal medyada da tepkiye yol açtı. Medya devi Rupert Murdock Twitter’da attığı tweet ile tepkisini dile şu şekilde dile getirdi.

“Ne zamandan beridir Mısırlılar beyaz değil?’

Murdoch’ın Tweet’i tartışmayı alevlendirince, Murdoch ikinci hatta üçüncü bir açıklamayla durumu “düzeltmeye” çalıştı.Bale’in daha önce; “Hz.Musa şizofren ve barbardı” demesi ile gündeme oturan Exodus: Gods and Kings filmi için şimdide ırkçılık suçlaması yapıldı.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir