Dr. Guevara”Fiyatı Olmayan Bir Şey Piyasada Olmaması Gerekir”Dr. Guevara”Fiyatı Olmayan Bir Şey Piyasada Olmaması Gerekir”

Eğer bir çocuğun hayatını kurtarmak için birine ne kadar para ödeyebileceğini sorarsanız, büyük olasılıkla size net bir rakam söyleyemeyecektir çünkü bir insanın hayatına değecek miktarda bir para yoktur. Fiyatı olmayan bir şeyin piyasada olmaması gerekir. Küba’nın devrim liderinde Dr. Ernesto Che Guevara’nın kızı Russia Today’a ebola salgınıyla ilgili konuştu. İşte O Konuşma:

Kübalı doktor Aleida Guevara, ebola salgınının  iddia edildiği gibi “yoksulluktan” kaynaklanmadığını belirtti.

Dr. Guevara, ebola salgınının insanların çevre üzerindeki yıkıcı etkisiyle ilişkili olduğunu, salgının patlak verdiği bölgelerde ekolojik dengenin insanlarca bozulmasının salgına yol açtığını düşündüğünü “Bu çevreyi yok etmemizle ilgili bir problem. Yoksulluğun çok daha ötesinde. Gezegenimizi yok ediyoruz”

Salgına Çözüm Aramak

Kübalı doktorların yalnızca hastaları iyileştirmeye çalışmadıklarını, salgının kendini tekrar etmemesi için de çalıştıklarını vurgulayan Dr. Guevara sözlerine şöyle devam etti:

Salgının patlak vermesinin ardından Birleşmiş Milletler’in uluslararası topluma yaptığı seferberlik çağrısına en hızlı yanıt veren ülkelerden olan Küba’nın salgınla mücadeledeki yerine de değinen Dr. Guevara, “Salgına çözüm aramak, insanlığın tamamı için büyük bir tehdit olan bu hastalığı yok etmek için çok sayıda doktor, bilim insanı ve sağlık çalışanını bölgeye yolladık.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir