Google Yerine Yahoo Ve BingGoogle Yerine Yahoo Ve Bing

Apple, Google ile yollarını ayırıyor mu?

Apple, 2007 yılında iphone ile birlik iOs işletim sistemli cihazında arama motoru olarak Google tercih etmişti, ancak iddialar bundan sonra  Yahoo ve Bing’in Google’ın yerini alacağı yönünde.

2007’den beri süre gelen APPLE-GOOGLE birlikteliği iki şirketin çok yakın kaynaklarının iddialarına göre Yahoo ve Microsoft’un arama motoru Bing, Google’ın yerine talip. Söylentilere göre Yahoo ve Bing Google’un yeri alabilmek için kıyasıya bir rekabet içindeler.

Geçtiğimiz günlerde Google ile anlaşması sona eren Mozilla Firefox ile anlaşan Yahoo, bu alandaki girişimlerini arttırarak iOS’ta da Google’ın yerini almaya hazırlanıyor. Apple’ın son dönemde Google ile girdiği patent savaşının sonucunda ikili arasındaki anlaşmanın uzatılmayacağı düşünülüyor. Apple daha önce Google’ın bünyesinde bulunan Google Maps ve YouTube’un akıllı cihazlarında bulunan monopolisine son vermiş, iki uygulama diğer ürünler gibi sadece App Store’da yer almaya devam etmişti.

Öncelikli  Tarayıcı Safari

Google, 7 yıldır iOS işletim sistemi ile çalışan akıllı cihazlarda bulunan Safari uygulamasında varsayılan arama motoru olarak kullanıcılara hizmet veriyor. Bing ve Yahoo ise sadece kullanıcıların gerekli değişiklikleri yapması durumunda Apple kullanıcılarına benzer hizmeti sunabiliyor.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir