2 Yıldır Siber Saldırı Altındayız2 Yıldır Siber Saldırı Altındayız

Android sistemli telefonlarda inanılmaz güvenlik açığı! Mobil güvenlik şirketi Lookout Android kullanıcıları için uyarısı kullanıcıları şaşırttı.

Mobil güvenlik şirketi Lookout Android işletim sistemi ile çalışan yüzlerce akıllı telefon güvenlik açığından bahsetti. Üstelik bu açık 2 yıldır var. Ve en kötüsü ise söz konusu yazılımı yaratan siber hırsızlar, yazılımın temel kodunda değişiklikler yapması ile yazılımdan korunmak oldukça zor halde.

İşte Mobil güvenlik şirketi Lookout’un yaptığı açıklama:
Android işletim sistemi ile çalışan yüzlerce akıllı telefon ‘NotCompatible ’ isimli bir kötü yazılımın sadırıya uğruyor. NotCompatible ’ isimli yazılımın şirketin bugüne kadar tespit ettiği en sofistike zararlı yazılımlardan biri. Yaklaşık 2 yıldır varlığını sürdüren söz konusu yazılımı yaratan siber hırsızlar, yazılımın temel kodunda değişiklikler yaptı ve bu değişiklik, yazılımdan korunmayı daha zor hale getirdi.

Etkisi 2-3 Hafta

Bu tarz yazılımların genellikle iki üç hafta sonra etkilerini yitirdiğine dikkat çeken bilişim uzmanlarına göre, NotCompatible ’in 2 yılıdr varlığını sürdürmesi bu yazılımın sofistike yapısından kaynaklanıyor.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir